BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Yra tokia vieta Šanchajuje - Šanchajaus stadionas, kuriame įsikūręs turizmo centras, organizuotai ir pigiai vežantis į aplinkui Šanchajų esančius turistinius miestelius ir leidžiantis per pusdienį ten apsižiūrėti ir tą pačią dieną grįžti. Reisai į toliau esančius prasideda apie 8 val ryte, į artimesnius, kaip Zhouzhuang, yra autobusai, vežantys beveik iki pietų. Šiaip jau norėjome važiuoti į Tongli, tačiau pavėlavome ir nuvykome į Zhouzhuang.

Zhouzhuang - tai, kaip senovėje atrodė Jangzės deltos vandens miestai. Turistų nemažai, tačiau jie visi susitelkę vienoje, atseit, pačioje gražiausioje vietoje - prie dvigubo tilto (kurio kažkodėl mes nė nuotraukos nebeturim), tačiau paėjėjus tolėliau, galima ir visai atsipūsti, paragauti vietinių ežero gėrybių, laukinių, natūralių žolių, kaime užaugintos vištos ir kt.

Buvo ir nemažai muziejų, tačiau nelabai įdomių. Vienintelis mums patikęs eksponatas buvo lietuviški pinigai. Argi mes tokių nebenaudojame???

Iš tikrųjų, tai visi praėjimai ten užstatyti parduotuvėmis. Galima nusipirkti čia pat užaugintų perlų, kurių kaina - nuo 5 yuanių (2 lt) už karolius (beje, tai - tikri perlai, tik nelabai lygūs arba nelabai apvalūs, arba nelabai blizgūs). Taip pat galima nusipirkti kremo su perlų pudros “karoliukais”, esančiais tokioje želė. Tiesa, šis kremas, laikomas labai brangiu, nors tekainuoja apie 35 yuanius už buteliuką, man viena apsukri pardavėja pardavė už 100!!! Tai va, net ir po dvejų metų Kinijoje kartais imu ir nusiperku ką nors už tris kartus daugiau, nei turėčiau :)

Kitas dalykas, ko irgi nupirkau visai šeimai - šilko pluošto pagalvės. Geriausia jas pirkti tokiuose, aplink Šanchajų esančiuose, vandens miestuose, nes čia už puskilogramį šilko pluošto apklotų ar pagalvių tereikia mokėti apie 40-50 yuanių, tuo tarpu pačiame Šanchajuje tai kainuos bent dvigubai/trigubai brangiau.

Irklininkai ir irklininkės dirbdami dainuoja tradicines liaudies dainas,

Paukščiai - žvejai. Jiems ant kaklo parišamas šniūrelis, jie neria į vandenį, pagauna žuvį, jos praryti negali, todėl atiduoda šeimininkui. Kas 8 žuvį jiems leidžiama suvalgyti. Paukščiai protingi, skaičiuoja, jei šeimininkas neatiduoda jam tos aštuntos žuvies, paukštis pyksta ir nebežvejoja.

Šiek tiek “Chinglish”, tiesa, jau pataisyto, tai nebesiskaito.

Teritorijoje buvusi šventykla

Ir jos auksinės žuvelės

Patiko (0)

Rodyk draugams1 komentaras to “Zhouzhuang: vandens kanalai, perlai ir šilkas”

  1. [...] http://kittokia.blogas.lt/zhouzhuang-vandens-kanalai-perlai-ir-silkas-1480.html 0 replies Leave a ReplyWant to join the discussion? Feel free to contribute! [...]

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą