BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
kittokia

Weizhou sala

Tai buvo paskutinė mūsų kelionės stotelė. Graži lavos sala, nutolusi dar apie 1 val. keltu nuo Beihai į pietus. Garsėja jūros gėrybėmis, kurių vos nuvykę iškart ir ėjome ieškoti.

Kaip matote, greitai suradome. Ir prisirinkome visko, ko esame ir ko gyvenime nesame nei matę, nei ragavę.

Brangiausias delikatesas buvo jūros agurkai, kuriuos iškart patroškino. Kiti įdomesni patiekalai - įvairių formų geldelės, kelių rūšių krabai ir krevetės, jūros ežiai. Labai gaila, bet taip ir neradome niekur citrinos, trūko šlakelio ant žuvies.

Kitas žymus vietinis produktas yra bananai:

Vietiniai žmonės labai draugiški, nors ir nelabai puikiai kalba mandarinų kalba. Tačiau su vienu kažkaip susidraugavome, tai jis mums padovanojo didžiausią dėžę bananų ir kitą dieną dar pats jūros gėrybes išrinko.

Pasakojo kelis įdomius dalykus: kad pats yra žvejys ir “kai buvo jaunas” važiuodavo iki pat Šanchajaus traukiniu pardavinėti savo jūros gėrybių (aš vien tą jūros gėrybių kvapą įsivaizduoju, po 30 val. kelionės traukiniu..). O kitas įdomus dalykas: sakė, kad pas jį namie irgi kabo Mao Zedong’o portretas, nes … gerai atbaido piktąsias dvasias!!!! Pirmąkart girdžiu tokią interpretaciją, bet pas kiekvieną vietinį tikrai kabėjo po portretą - tiesiai virš televizoriaus.

Tai buvo pirmasis labai vykęs vairuotojas kelionėje, prieš tai buvo dvi moteriškės: viena važiavo labai lėtai ir vis sustojusi numerius keitėsi. Kita - Beihai - buvo labai didelė verslininkė. Tik atskridus, sėdome į taksi, tik nežinojome, kad pakeliui reikės persėsti į jos mašiną asmeninę, kad jos vyras dar suspėtų padaryti paskutinį dienos reisą į oro uostą, kur jau galima tik su oficialia taksi mašina keleivius vežti. O va šitas žmogelis buvo labai mandagus, labai stengėsi ir labai gerai mus su tuktuk’u vežiojo (tėvams buvo tikra egzotika, kai iki kelto važiavome tuktuk’u kartu su mūsų kuprinėmis ir trim lagaminais bei dėže bananų).

Tėvai, vairuotojas ir transporto priemonė.

Žmogus labai nuoširdžiai sakė, kad yra tikrai atsivalgęs visokių jūros gėrybių ir negalėjo patikėti, kad viską, ką užsisakėme, pajėgsime suvalgyti. Antrą dieną parekomendavo mums moreną ir kitokio tipo geldeles, pats rinko krevetes, kurios šokinėjo ir taškėsi, žodžiu, išgelbėjo mus, pasiklydusius baltaveidžius.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (2) to “Weizhou sala”

  1.   Guangjue šventyklaon 28 Geg 2012 at 17:26

    [...] nuostabios - tokiu būdu radau Weizhou salą, į kurią buvome nuvykę su tėvais (čia ir čia), šiek tiek kitokiu būdu, bet taip pat internete sužinojau ir apie Nanji salą (skaičiau vieno [...]

  2. [...] nuostabios – tokiu būdu radau Weizhou salą, į kurią buvome nuvykę su tėvais (čia ir čia), šiek tiek kitokiu būdu, bet taip pat internete sužinojau ir apie Nanji salą (skaičiau vieno [...]

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą