BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Spalis, 2011

Skaitydama naujienas visame pasaulyje, o ypač jų komentarus, negaliu nereaguoti. (Turiu omenyje šį įvykį)

Baisu net pradėti galvoti apie tai, kokia šiuolaikinė visuomenė. Mano dabartinę sampratą stipriai veikia marksistinis susvetimėjimo supratimas, tačiau tai - ne vienintelis faktorius šioje istorijoje.

Prieš penkerius metus, žmogus padėjo atsikelti pastumtai moteriškei, už tai moteriškė padavė pagalbininką į teismą, pasakiusi, jog pastūmė būtent jis. Plačiau apie tai-čia. Ši istorija Kinijoje nuskambėjo plačiai ir susilaukė didelio atgarsio bei komentarų.

Biurokratijos didžioji masė vengia ir bijo, tokia valdininkų baimė ateina iš nelabai seno laikotarpio, kurio amžininkai tebėra gyvi, kai asmeninė nuomonė, ne tik kišimasis į kito reikalus, buvo pavojinga. Kinijoje, esant situatyviai teisei, labai sunku prognozuoti, kuo bet koks susidūrimas su valdžia pasibaigs. Todėl aš galiu suprasti, kodėl šie 19 žmonių nepadėjo mergaitei, jie bijo.

Maždaug 95% teisiamųjų būna nuteisti, nes Kinijoje “tu esi kaltas tol, kol neįrodei, kad esi nekaltas”, todėl atsisakymas kalbėti yra teisiamojo kaltės įrodymas. Todėl net ir liudininkas gali tapti sąjungininku ar pan.

Partrenkęs mergaitę sunkvežimio vairuotojas skambino mamai ir siūlėsi kompensuoti gydymo išlaidas. Neįsivaizduoju, kaip turėtų atrodyti toks pokalbis…

Įdomu tai, kaip visuomenė priėmė šiukšlių rinkėją, kuri pirmoji, po 7 min. mergaitę patraukė nuo kelio. Atsirado nemažai teigiančiųjų, jog šiukšlių rinkėja taip nori sau “pasidaryti vardą”, t.y. pagerinti savo socialinę padėtį, tapti įžymi.

Pirmas man kilęs klausimas buvo: kur buvo mama? O ji buvo šalimais esančioje parduotuvėje, antrame aukšte, iškrovinėjo rūbus. Galvojo, kad jos dvimetė, kaip visada, išėjo pažaisti su kaimynystėje dirbančiųjų vaikais.

Video matoma gatvė taip pat nėra gatvė iš tikrųjų, tai - tarpas tarp parduotuvių, kuris jau institucijų pripažintas nesaugiu, todėl, turbūt bus pertvarkomas.

Kaip ir praėjusį kartą, kai rašiau apie avariją Šanchajaus metro (kai per daugiau nei pusvalandį metro nebuvo pranešta, kad tarp stotelių įstrigęs traukinys, į kurio galą įvažiavo kitas ir buvo sužeisti аpie 300 žmonių), sunku suprasti, kaip veikia šita visuomenė, ir blogiausia, kad sunku suprasti ne tik man, bet ir jiems patiems.

Rodyk draugams

Next »