BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Liepa, 2010

kittokia

Tianzifang

Tai - siaurų alėjų tinklas, gyvenusiems Pekine primenantis Hutong’us. Labai graži vieta su daug bohemiškų krautuvėlių, mažų restoranėlių, kurių kiekvienas turi savo individualų dizainą, stilių, patiekalus. Tačiau bendra atmosfera - visi susirinkę lėtai vaikštinėja, fotografuojasi ir tiesiog mėgaujasi besibaigiančia dienos kaitra, tada sėdi prietemoje su vyno taure rankoje, gindamiesi nuo uodų. Labai rekomenduoju šią vietą būsiantiems Šanchajuje ir keliu nuotraukas:

Rodyk draugams

kittokia

Kasdienybė EXPO

Prisirinko visokių gerulių nuotraukų, kurias būtinai noriu sudėti prieš išvažiuodama 2 savaičių atostogoms su mano sese.

Taigi pirmos dvi nuotraukos - iš Mindaugo karūnavimo dienos, kuomet mes savo paviljono lankytojams išdalinome 10 000 karūnų, pasakojome apie tai, kaip svarbu tuometinėje Europoje buvo turėti karalių ir t.t. Kinai mielai nešiojo karūnas po visą EXPO teritoriją, paviljone grojo lietuviškos tautinės muzikos ansamblis “Sutaras”, šokdino kinus ir pan. Buvo tikra šventė.

Kadangi reikėjo išdalinti tiek daug karūnėlių, prisijungė visi, kas tik turėjo “laisvų rankų”, taigi matoma tautų draugystė:

Taip pat, kaip nebūtų keista, viena mama kinė leido savo vaiką fotografuoti, kiek tik norėjau, o ir vaikas pasirodė besąs didelis fotografavimosi mėgėjas, taip ir atsirado tokia nuotrauka:

Pabaigę darbus, apie 10 val. vakaro besigrūsdami į autobusą mes nustembame, kaipgi kinai, lankydamiesi paviljonuose nuo ankstaus ryto, išlieka be galo gyvybingi. Bet juk jie išlaiko balansą: 3 val. paviljonų lankymas, 2 val. miego ir pan. Todėl tokie vaizdeliai yra labai įprasti tiek lauke, tiek mūsų paviljono restorane:

Dažnai stebimės užsukusiųjų į paviljoną apranga bei pomėgiais.

Vienąkart buvome nustebinti labai maloniai:

O štai tokie dalykai mūsų jau nebestebina - vienodai rengtis mėgsta tiek porelės, tiek geriausios draugės, tiek tėtis, mama ir vaikas:

Kartais nustembame dėl originalaus pozų pasirinkimo fotografavimui. Tiesa, šis vyrukas, man jį nufotografavus, maloniai pasiūlė lygiai taip nufotografuoti ir mane, nes matė, kokia buvau sužavėta :) Tada aš jam pasakiau, kad visgi aš čia dirbu tai didelis dėkui, kitąkart :)

Visgi daugiausia dėmesio iš mūsų susilaukia mažieji lankytojai: jiems tenka ir balionai, ir daugybė nuotraukų ir dar visa, ką tik turime “po ranka”

Visgi linksmiausia būna, kai daugybė mažių susirenka paviljono krepšinio aikštelėje ir kiekvienam bandančiam įmesti nepasisekus, juokiasi savo pinčiuko juoku:

Va, matosi, kaip jiems linksma:

O ne tokie maži sirgaliai, iškart už aikštelės pasidaro sau ložę, pasistatydami miniatiūrines savo kėdutes, kurias tamposi visą dieną po EXPO ir kai tik turi proga ant jų atsisėda:

Tai toks mano reportažas.

Rodyk draugams

Taigi neturiu laiko blog’o rašyti, nes jau mažiau kaip už savaitės atvažiuoja mano sesuo, taigi reikėjo padirbėti viršvalandžių ir suplanuoti dviejų savaičių kelionę po Kiniją. Kolkas labai trumpai - norėjau parodyti vaizdą pro virtuvės langą savo bendrabutyje:

Ir palyginti su naujuoju vaizdu per virtuvės langą:

Dar įmetu vieną nuotrauką su kolegomis iš EXPO: vyrukas iš dešinės mano ženkliukų keitimosi draugas. Visada atneša kokį nors ženkliuką ir išsikeičia į Lietuvos ženkliuką ir prie progos pasišneka, studijuoja kažką susijusį su kriminalistika, man, kadangi visa su kriminalistika susijusi informacija (pvz. statistika ir pan.) Kinijoje yra mažai viešinama, tokia specialybė atrodo tikra egzotika :) Beje, dėviu savo uniformą (neskaitant juodo švarkelio).

Šie žali žmogeliukai turbūt yra pagrindinė EXPO darbo jėga. Juos atveža autobusais, visus vienu metu paleidžia ir jie pasikeičia pamainomis: rodo kryptį, kur eiti, padeda susiorientuoti ir surasti pasimetusius vaikus ir senukus, kas 5 min transliuodami laabai garsų pranešimą, girdimą visoje EXPO teritorijoje. Viskas būtų gerai, jei aš nebūčiau kartą patekusi į saugumo patikrinimą kaip tik tuo metu, kai juos visus atvežė… O tikrinamas kiekvienas žmogus asmeniškai, kaip kartais atskirus individus patikrina oro uoste.. Vos nepavėlavau :) O ir ausis išūžė. Sako, trys kinės kalbėdamos sukelia tokį garsą, kaip viena Pekino operos trupė, o ką kalbėti apie kelis autobusus jaunųjų savanorių :)

Dar viena nuotrauka - nelabai susijusi su EXPO. Tai - tėvai, laukiantys egzaminus laikančių vaikų. Kadangi universiteto “vardas” labai svarbus gaunant darbo vietą, o įstoti į gerą universitetą labai sudėtinga, tėvai labai spaudžia baigiančius mokyklą, kartais jiems nuomojami atskiri butai, nešama valgyti, kad tik vaikas galėtų netrukdomas mokytis ir laikyti tuos egzaminus. Taigi egzaminų laikotarpis būna sunkus ne tik abiturientams, bet ir tėvams, užtai jie ir stovi kelias valandas prie mokyklos, kur jų vaikeliai laiko egzaminus, vartų, laukia. Gatvėje visur ženklai “tylos”, “laikomi egzaminai”.

Rodyk draugams

Next »