BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugsėjis, 2009

kittokia

skirtumai

Šiandien per paskaitą susidūriau su akivaizdžiu neprivalumu, kai klasėje sėdi vieni azijiečiai, mat pasirodo klausimus mes suprantame kitaip. Dėstytoja davė porą minučių pasiruošti, kad papasakotum apie savo gyvenimo principus.

Tekstas buvo apie gyvenimo principus bendraujant su žmonėmis, tačiau klausimas buvo platesnis. Tai aš ir pradėjau: kad stengtis viską daryti kuo geriau, išnaudoti pasitaikančias galimybes… O dėstytoja sako: “ne ne, ne apie tavo pačios gyvenimo principus, apie tavo gyvenimo principus bendraujant su kitais žmonėmis”.

Tai aš ilgai mąsčiau mąsčiau ir suvokiau, kad tai toli gražu man nėra taip natūralu - turėti taisykles, kaip bendrauti su kitais žmonėmis. Na, suprantu ten “nemeluok” arba “nemušk”… Bet aš, asmeniškai, neturiu kokių apibrėžtų principų, kaip elgtis su visais žmonėmis.

O va azijietės klausimą puikiai suprato ir kad pradėjo reikštis “neprisileisti žmonių per arti”, pagalvoti ten prieš sakant ir pan. ir pan., visas jas to mokė mama, mama apie ją sako taip, mama sako kitaip… Būti mandagiu su nepažįstamais…

O jos dar neigia, kad yra nors kiek susijusios su konfucianizmu. Beveik kiekvieną paskaitą dėstytoja pasako, kad kinai šiaip nereligingi, tačiau tuoj pacituoja Konfucijų. Visgi jų individualumo suvokimas yra kitoks.

Va, ką reiškia filosofijos skirtumai, aš tikrai pasijutau nesuprasta tarp tokių kilnių žmonių, mat kalbėjau vien apie save :))) Tai juk nereiškia, kad aš su žmonėmis elgiuosi blogai, tiesiog neskiriu laiko apmąstymams, kaip konkrečiai su jais elgtis…

Taigi man liepė pasiruošti papasakoti kitai paskaitai, gal kas turi kokių idėjų, kaip mes lietuviai elgiamės su kitais žmonėmis? Gi nepasakosiu, kaip smagu, kai kaimyno tvartas dega :)))) Arba “akis už akį, dantis už dantį” :))

Pabaigai įkelsiu poros paveikslų, puošiančių griuvėsių teritoriją juosiančią sieną, nuotraukas. Tik kokybė ne kokia, nes ne tik kad fotkinta per stiklą, bet jie dar ir į celofaną įdėti…

Rodyk draugams

kittokia

Puota

Vakar pagaliau nusipirkau kortelę į valgyklą, kurioje vakar suvalgiau tik pusę porcijos už 2 lt, maistas kiniškas - žuvis visai skani, brokoliai, aišku ryžiai. Bet puota buvo ne čia, puota buvo vėliau - kai supermarkete nusipirkau sūrio ir duonos! Nepagailėjau už sūrį 6 lt, kas čia jau itin daug (valgykloj - 3 dienoms), bet buvo taip skanu!!

Aišku, nusprendžiau, kad “sausai” nevalgysiu ir nutariau paragauti “japoniško agurko”, kaip mes su sese jį praminėm Japonijoje. Tačiau nusipirkus pasirodė, kad tai toli gražu nėra agurkas, o “kartusis melionas” :))

Tai dabar perskaičiau apie visas daržoves, kad kitąkart tokios klaidos nebedaryčiau :)) Galit ir jūs paskaityt:)

http://chinesefood.about.com/od/vegetablesrecipes/ig/Chinese-Vegetables-Pictures/

Rodyk draugams

kittokia

Parkas

Vakar buvo laisvadienis tai sugalvojau pasidaryti pramogą ir nuėjau į parką. Čia 5 val. jau temsta, taigi išėjau apie 2 val. ir tai buvo pirmoji mano klaida, nes buvo labai karšta.

Beje, įdomus skirtumas, kad priešingai, nei Japonijoj, Kinijoj niekas nenaudoja vėduoklių.

Taigi maps.google.com išsiaiškinus visą mano maršrutą, nustačiau, jog eiti reikės maždaug pusvalandį ir išėjau. Į mane - nustačiusią piktą žvilgsnį ir besiklausančią mp3 - žiūrėjo atsargiai, rėkė gal tik porą kartų ir mašinos pypino tik kelios, net ir per perėją einant vienas sustojo ir piktai pažiūrėjo: buvo žiauriai piktas, kam aš einu per žalią šviesoforo signalą ir dar jam priešpriešinėje juostoje…

Šiaip jau einant per žalią šviesoforo signalą ant tavęs važiuoja nuo dviračių iki autobusų, nereikia jokio kito sporto.

Parkas “įdomus” - pastatyti milijonai kėdžių, nelabai supratau kam. Daug vestuvių, nuotakos ne itin gražios. Ir nors sėdėjau gana ilgai ant suoliuko, kinai prie manęs nelindo ir nieko nesiūlė - priešingai, nei nupasakojo kursiokės :))) Be to, parke mačiau dar gal 10 baltaodžių.

Populiariausi kinų užsiemimai atėjus į parką:

1. pasistačius palapinę gulėti;

2. vaizdingose vietose myžinti vaikus, ypač gerai, jei į tvenkinio vandenį;

(kaip nusukau vienu keliuku, tai net kelis kartus apsižiūrėjau, ar nebuvo kokio ženklo, kad neiti, nes tualetas ar pan.)

3. žvejoti tvenkinyje;

4. fotkintis nustačius romantišką veido išraišką;

5. važinėtis išsinuomotuose dviviečiuose dviračiuose - karietose, kurių tiek daug, kad parke yra net žiedas, kad nebūtų eismo nelaimių;

6. jaunimo tarpe populiaru reikšti simpatijas vienas kitam tokiais būdais, kokiais lietuviai dažniausiai išreiškia savo simpatijas namuose, kai niekas kitas nemato… :)))

Visgi, kaip už 3 litus, parkas visai nieko, Japonijoj mokėjom kur kas daugiau, tai ir lyginti nėra ko :)

Beje, mačiau vieną merginą, išeinančią iš mano bendrabučio, o gatvėj dar nemačiau nė vieno šuns ir nė vienos katės, bene tos pigios pusrytinės bandelės iš jų gaminamos?

Šiandien mane prižadino didinga muzika, tokia nei himnas, nei ką - gal jau šventėms ruošiasi. O aš tokia šventine nuotaika einu rašyti diktanto, dėl kurio reikėjo persimokyti visus mokėtus hieroglifus, nes kabinėjasi prie laabai jau smulkmenų.

Rodyk draugams

Next »