BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Metų pradžioje mano draugui Karoliui gimė idėja - kodėl nepakvietus į Kiniją A. Mamontovo. Aišku, aš nė pagalvoti negalėjau, kad tai iš tikrųjų gali atsitikti! Bet va, šeštadienį jis grojo mūsų “didžiulei bendruomenei mažytėje Kinijoje” (Karolio žodžiai) ir tai buvo labai nuostabu.

Su gydytoja Vaiva kalbėjome, kad prieš septynerius metus Šanchajuje gyveno dvi šeimos lietuvių. O šiandien, dar ir ne visiems susirinkus, jau ir koncertus galima organizuoti! Čia mūsų gyvena apie 50, o šįkart į koncertą atvyko ir lietuviai iš aplinkinių miestų - Hangzhou ar Nanjing. Tačiau priešingai, nei Pekine, Šanchajuje nėra konsulato ar lietuvius suburiančios vietos. Todėl susitinkame tik savo pačių gerų norų vedini ir būdami drauge padedame vienas kitam prisiminti, kokie mes esame ir iš kur esame kilę.

Visą vakarą kalbėjome lietuviškai, ir absoliučiai salės daugumai nereikėjo nieko versti. Draugai užsieniečiai, nors ir nesuprato tekstų, tačiau irgi buvo sužavėti, sugraudinti ir paliesti Andriaus muzikos, už ką mums visiems labai dėkojo.

O aš tiesiog džiaugiuosi, kad galėjau truputėlį prisidėti ir įgyvendinti vieno žmogaus (Karolio) užsibrėžtą tikslą, kurį jis vykdė tik iš gerų intencijų ir idėjos. Ir taip pat labai džiaugiuosi ir esu dėkinga, kad A. Mamontovas, Lietuvoje koncertavęs tūkstančiams, sutiko atvykti ir čia grojo keliasdešimčiai žmonių, ant scenos juokavo ir po koncerto rado energijos su visais pabendrauti!

Mes kartu dainavom, šokom, juokėmės, bendravome ir galėjome būti pačiais savimi - tokie, kokie Lietuvoje užaugome. Tikiuosi, tokių progų dar atsiras ir nekantriai laukiu antrojo koncerto šeštadienį Pekine.

Atsakymas komentatoriui:

Key, be abejo, kad būna. Tiesiog kartais reikia ilgo įvado: “ne, Lietuva - tai ne Rusija. ne, mūsų gimtoji kalba nėra rusų, bet rusiškai susikalbėti galiu. ne, tai ne buvusi Jugoslavijos šalis” ir t.t. ir pan., ir tada galbūt žmonės supranta, kas tai yra - lietuvis. O kai visi aplink lietuviai, galima šitą pokalbio dalį praleisti. O kai su draugais užsidedu “Marso Kanjonus”, vėlgi tenka trumpam sustoti ir paaiškinti, ką ir kodėl man tai reiškia.

Tiesa, vakar žmogus manęs klausė: “iš kur tu?” aš: “iš Lietuvos” jis: “O kur tai yra” aš: “pagooglink”. Tai kartais tuo pokalbis ir baigiasi.

Gluosni, labai ačiū! Ir jus su praėjusiomis šv. Velykomis!

Svečiui - kątik pažiūrėjau, nuotrauka iš tiesų keista. Kitos, deja, neturėjau. Tai teko rinktis iš to, ką turiu, nes pati nefotografavau :) Girdėjau, kad greitai Lietuvos Ryte bus straipsnis su geresnėmis nuotraukomis.

PAPILDYTA: štai ir Lietuvos Ryto straipsnis, galite netyčia nuotraukose surasti ir mane :)

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (10) to “Andriaus Mamontovo koncertas Šanchajuje”

 1.   Keyon 28 Kov 2013 at 17:50

  Ar lietuviai be Andriaus koncertų Šanchajuje nebūna savimi? :)

 2.   ALGdason 29 Kov 2013 at 00:30

  Svetimtaučiais (Mamontovas -rusas) visai nesižaviu, na, paklausyti muzikos visada galima, bet miela žavėtis lietuvio daina. Žinoma, ir kitų tautybių jei gerai dainuoja. Matai, vienas dalykas klausyti muzikos, visai kitas -žavėtis.

 3.   s-jon 29 Kov 2013 at 01:14

  ALGdai, o jūs pasirodo esate paprasčiausias šovinistas.

 4.   GLUOSNISon 02 Bal 2013 at 00:03

  Džiugių šv. Velykų !!! :)

 5.   sveciason 03 Bal 2013 at 06:26

  Bent vienas irasas vertas buti tope. Nes rimtesnis bent kiek. Tik kodel tokia foto keista?

 6.   ;)on 07 Bal 2013 at 20:27

  magiskas kvadratas ;)

 7.   Keyon 09 Bal 2013 at 23:24

  Foto tikrai keista. Matyt, fotografas nevykęs.

 8.   Andriuson 11 Bal 2013 at 22:15

  Super!! ;)

 9.   Valdas Adomason 13 Bal 2013 at 02:10

  ačiū, patiko :)

 10.   bakalaurason 24 Bal 2013 at 00:21

  Ačiū.

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą