BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
kittokia

ZhangJiaJie

Lietuviškai tarimas būtų [džangdziadzie].

Viena tų vietų, į kurias labai seniai norėjau nukeliauti, pirmasis nacionalinis miško parkas Kinijoje, dabar saugomas UNESCO. Čia kaidaise buvo jūra, kuriai nusekus liko stulpų pavidalo kalnai, visados gaubiami rūko, apaugę palinkusiomis pušaitėmis. Ilgus šimtmečius kinai tapė tokius kalnus įsivaizduodami, jog tai - tobulas grožis, nežinodami ir netikėdami, kad iš tiesų tokie kalnai gali egzistuoti.

Pasinaudojusios tuo, kad dabar “ne sezonas”, nusprendėme ten nuvykti ir labai apsidžiaugėme sužinojusios, kad kelionėje po poros dienų dar yra laisvų vietų, taigi man tik išlaikius egzaminus ir pabaigus savo pirmąjį semestrą Kinijoje, su močiute išskridome į kalnus.

Buvau girdėjus, jog kiniškos kelionės nelabai kokios, o ypač pigios, gidai tik veja į priekį, nieko nespėji pamatyti ir pan. Mums nieko panašaus neteko patirti. Laiko užteko ir prisifotografuoti, ir prisižiūrėti, ir pačioms laisvai pavaikščioti. Viešbutis be žvaigždučių mums puikiausiai tiko, tik, tiesa, maistą pusryčiams jie duoda įdomų: makaronai tokiame sultinyje-aliejuje, ryžių makaronai tokiame panašiame sultinyje-aliejuje ir ryžių pliurzė. Dar būna padėta priedų - marinuotų gėrybių kaip, pvz., garstyčios šaknis (zhacai), ant garų kepta duonelė bei kietai virtas kiaušinis - po vieną kiekvienam. Valgoma visada, be abejo, prie apvalaus stalo, su per vidurį ant besisukančio stiklo padėtais patiekalais. Paprastai patiekalų turi būti mažiausiai tiek, kiek prie stalo žmonių. Dažniausiai - daugiau.

Taigi 4 dienų programa buvo tokia:

Furong senovinis miestas (šitame mieste buvo sukurtas žymus Kinijoje filmas, todėl miestas net ir pervadintas filme naudojamu vardu. Apie šį miestelį taip pat buvau skaičiusi ir taip pat be galo norėjau pamatyti savomis akimis, taigi buvau labai laiminga pamačiusi);

Geltonojo drakono ola;

BaoFeng ežeras, esantis kalnuose;

kopimas į Tianzi kalną (mes tai užkilom su funikulieriumi ir nukopėm);

pavaikščiojimas nacionaliniame parke, kalnų pašlaitėse, kur čiurlena švarus upeliukas;

vieną rytą turėjome laisvo laiko miestelyje Zhangjiajie ir vieną popietę turėjome Zhangjiajie centre, kur buvome nugabenti į pigų supermarketą lauktuvėms pirkti ir pavalgėme labai tradiciniame kiniškame restorane, pačiame senamiestyje (tokie dalykai Šanchajuje yra laaaaaabai brangūs, tai džiaugiausi ir pati, ir močiutei labai norėjosi tokią tradicinę užeigą parodyti).

Labai susidraugavome su kinėmis, kurios keliavo su savo draugėmis, vien moteriškės bei su viena kinų pora, iš kurių vyriškis turi savo versliuką, daug dirba su europiečiais taigi yra malonus ir “ne-išėjęs” kinas. Jis man paaiškino, kodėl šanchajiečiai gatvėse vaikšto su pižamomis. Beje, atsakymas yra labai paprastas, bet galbūt kas komentaruose atspės? :)) Labai būtų įdomu sužinoti jūsų nuomones :)) Prižadu greitai pasakyti teisingą atsakymą :)))

Tiek šiandien, toliau - nuotraukos.

Furong miestelis

Tautinių mažumų naudojami krepšiai - kuprinės

Uostas. Laiveliais atplaukti kurkas paprasčiau, nei atvažiuoti neremontuojamais kalnų keliais, be to tenykščiai žmonės labai labai neturtingi.

Jei pakelėje yra nors mažiausias žemės plotelis, jame jau kažkas auga. Šiuo metu daugiausia - salotos.

Ežeras kalnuose.

Tautiniais rūbais pasidabinusi mergaitė, dainavusi tautinės mažumos dainą.

Patys kalnai. Man labiausiai patiko kilti funikulieriumi, nes kyli tiesiai virš jų ir iš arti gali matyti, kaip ten iš tikrųjų jie apaugę ir kokie jie trapūs. Ši nuotrauka daryta nuo aukščiausios vieto, kur jau dabar buvo pilna žmonių. Sako, vasarą ten iš viso neįmanoma prasibrauti.

Va ir aš pati! Buvo labai šilta, ypač kai išlindo saulutė. Oras labai grynas, vienas malonumas ten laipioti :) O aš ir šiaip miško jau kelis mėnesius nebuvau mačiusi :)

Kalnų papėdėje.

Gidas rizikavo savo ranka, kad įtiktų mums, turistams :)

Tarp kitko: kai kur nors nukeliauji, gidai pirmiausia perspėja, kaip reikėtų kreiptis į padavėjas ir šiaip aptarnaujantį personalą, nes Šanchajuje kreipiamasi visai kitaip. O ten toks šanchajietiškas kreipinys gali vietinius labai įžeisti.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (14) to “ZhangJiaJie”

 1.   Eligijuson 16 Vas 2010 at 17:33

  Pasakiškos vietos - alsuojančios istorija.. :)

 2.   chiziherbizion 16 Vas 2010 at 18:53

  nerealiai gražu..kažko neleidžia patiko spaust ://

 3.   bernadetaon 16 Vas 2010 at 19:15

  labai ačiū už vaizdingą ekskursiją. O dėl pižamų, nekyla jokių protingų minčių, gal jas ir teturi puošnias - ir pasižmonėjimui, ir poilsiui:) O gal jie tinginiai? :))

 4.   ALGdason 17 Vas 2010 at 02:20

  Įdomios, geros nuotraukos. Iš jų apie Kiniją, žinoma, nedaug tesužinosi, tik bendras vaizdas.

 5.   ALGdason 17 Vas 2010 at 02:25

  Siūlau pažiūrėti mano Blog’ą. Galimas komentaras ir patiko - kaip ir aš Jums.

 6.   tadaskornelison 17 Vas 2010 at 05:33

  Klausimas geras :)))
  Labai ohoo kelionė!!

 7.   kittokiaon 17 Vas 2010 at 14:24

  Ačiū, kad pasižiūrėjote, paskaitėte ir pakomentavote :)

  Bernadeta, atsakymas pusiau teisingas :)) Dar palauksiu dienelę ir parašysiu, kaip pats kinas man paaiškino.

  ALGdai, manau, apie Kiniją sužinoti galima atvažiavus į Kiniją, o mano blog’o tikslas yra leisti tiems, kuriems įdomu, žinoti, kaip man sekasi :) Pažiūrėsiu Jūsų blog’ą.

 8.   arbatajuodojion 17 Vas 2010 at 19:00

  Labai gražu :)

 9.   mingasson 18 Vas 2010 at 12:02

  O leisk paklausti kur kinijoje gyveni? :) Ten studijuoji? :)

 10.   kittokiaon 18 Vas 2010 at 12:13

  Šanchajuje, studijuoju :)
  Jūsų blog’e kinų kalbos pamokėlėse yra nemažai klaidų, galiu pakonsultuoti kitą kartą prieš rašant, jei norėsite :)

 11.   XOXOon 19 Vas 2010 at 23:17

  nuostabu :)

 12.   juodaragison 22 Vas 2010 at 03:35

  Nu geras! labai fainos foto ;) super.

 13.   Edukacijos akademija | ZhangJiaJieon 03 Rgs 2013 at 20:02

  [...] 🔍 AktualijosYou are here: Home / Aktualijos / Uncategorized / ZhangJiaJie ZhangJiaJie 03 Sep 2013/0 Comments/in Uncategorized /by Aistėhttp://kittokia.blogas.lt/zhangjiajie-201.html [...]

 14. [...] http://kittokia.blogas.lt/zhangjiajie-201.html [...]

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą