BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šanchajuje cirkuliuoja ne tik padirbtos yuanių šimtinės, bet ir penkiasdešimties, dvidešimties, dešimties, penkių yuanių kupiūros, net ir 1 yuanio monetų yra padirbtų. Tik atvažiavus, dažniausiai dėmesys yra kreipiamas į kitus dalykus, taigi dažnas turistas susiduria su tokiomis apgavystėmis ir tik “po laiko” sužino, kaip teisingai tikrinti pinigus ir kaip geriau atsiskaitinėti. Gavus padirbtą 1 yuanio monetą gal ir ne toks nuostolis, kaip 100, bet vis tiek nesmagu. Taigi šiandien papasakosiu apie tai.

Visų pirma, kaip žinoti, ar yuanių banknotas tikras.

1. Yra keli dalykai, kuriuos lengviausia pastebėti. Visų pirma - sidabrinė juostelė, kuri turėtų būti banknoto viduje, kartais būna nupiešta. Jei tik užmeti akį, gali ir nepastebėti, tačiau pakėlus prieš šviesą matosi.

2. Be sidabrinės juostelės, kiekvieno banknoto priekinėje pusėje (su Mao portretu), kairiajame apatiniame beveik kampe turi būti banknoto nominalo skaičiaus vandens atspaudas. (Jei tai 20 yuanių, tai parašyta: 20 ir pan.) Sukčiai šį skaičių nupiešia šviesiai rusva spalva. Taip “užmetūs akį” susidaro įspūdis, jog banknotas tikras, tačiau vėlgi pakėlus prieš šviesą matosi, ar tai pieštinis, ar vandens atspaudas.

3. Kairėje pusėje, šviesiojoje banknoto dalyje turi būti Mao portretas vandens atspaude.

4. Dešiniajame viršutiniame kampe esančiame ovale, jį pakėlus prieš šviesą taip pat galima matyti banknoto nominalo skaičių. Jis taip žiba.

5. Šimtinės nominalo skaičius “100″ keičia spalvą.

6. Banknotą laikant sulenktą dviem rankom ir staigiai ištiesiant, turi jaustis stiprus popierius, visi tikri banknotai, staigiai ištiesiami, turi atitinkamą garsą (čia jau reikia vietoj pabandyti :) ).

7. Reikia pačiupinėti ne-vandens atspaude esantį Mao portretą - jo plaukai turi būti reljefiniai, turi jaustis šiurkštokas paviršius.

8. Seniau padirbtos kupiūros būdavo mažesnės, tačiau dabar jas jau suvienodino. Tačiau galima dėmesį atkreipti ir į tai.

Kaip išvengti sukčiavimo:

1. Labiausiai paplitusi padirbta kupiūra - penkiasdešimtinė, jeigu nesate tikras, jog ji tikra - neimkite. Ypač iš taksistų, turgų prekybininkų, vakare sutemus. Nieko blogo paprašyti duoti smulkesniais pinigais.

2. Nereikia drovėtis, galima tikrinti kiekvieną tau duodamą pinigą. Kiekvienas kinas taip daro, nieko neįžeisdamas, nes žino, jog yra tokia problema.

3. Tik atvykus į Šanchajų, galima nusipirkti viešojo transporto kortelę už 50 yuanių. 30 yuanių iškart turėsite sąskaitoje, 20 yuanių gausite sugrąžinę kortelę į vieną iš metro stotelių. Viešojo transporto kortele galima atsiskaityti metro, taksi, autobusuose. Mieste yra labai daug šios kortelės papildymo punktų. Iš tiesų labai patogu, jei naudojiesi dažnai, metro teikia nuolaidas.
4. Nusipirkus metro kortelę, jos nereikia kiekvienąkart išsitraukinėti. Davikliai gali nuskanuoti net ir per tašę. Tačiau pvz. taksi ją reikia padėti ant atitinkamo skydelio, todėl paplitęs dalykas - atitraukti kliento dėmesį ir apkeisti kliento kortelę į tuščią kortelę. Taip, sugrąžinęs kortelę, taksistas gauna pinigus už kortelę ir viduje buvusius pinigus. Taigi rekomenduojama ant kortelės užklijuoti lipduką, kortelę laikyti atitinkamame aplanke ar mažoje, tik jai skirtoje piniginytėje, kad visada žinotum, jog ši kortelė - tavo.
Kinija yra graži šalis, Šanchajus - malonus miestas. Tačiau kiekvienas žiūri savęs, o jei kinui parodai, kad žinai, kaip patikrinti, nesileidi būti apgaunamas, jis labai džiaugiasi ir ima tave gerbti.
Daugiau apie transportą Šanchajuje angliškai rašo čia gyvenantis kinas
Taip pat yra oficiali Viešojo transporto kortelės svetainė

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (4) to “Patarimai, kaip išvengti sukčių Šanchajuje”

 1.   tadaskornelison 11 Kov 2010 at 16:54

  kaip išsamu, bet pravartu žinoti ;)

 2.   kittokiaon 11 Kov 2010 at 16:58

  :) taip, ir sau parašiau, kad nepamirščiau.

 3.   tadaskornelison 11 Kov 2010 at 16:59

  nu fainai išties, kad ir kitiems pravers gal, sėkmės!

 4.   Gerdaon 26 Rgp 2016 at 21:18

  Labai naudinga informacija. Gaila, kad pinigų padirbinėtojų pilna ne tik Šanchajuje - po euro įvedimo Lietuvoje jų padaugėjo lyg grybų po lietaus, todėl visada reikia tikrinti pinigus. Labai gaila, kad lietuviai nėra tokie civilizuoti kaip kiniečiai - vos pasiūlius pasitikrinti pinigus, dažniausiai lieki išplūstas įvairiausiais žodžiais…

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą