BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Autoportretas, trečiadienis, sausio šešioliktoji.

Buvau smagioje kiniškoje procedūroje - guasha 刮痧. Pirmasis hieroglifas reiškia nuskusti/nukrapštyti, antrasis susideda iš hieroglifo, nurodančio “ligą” ir “smėlį”. Va toks įdomus procedūros pavadinimas, ne ką mažiau, nei pati procedūra. Viską apie galima sužinoti angliškai štai čia.

Viskas prasidėjo visiškai nekaltai, kai vieną dieną bendradarbė man pasakė komplimentą. Kinijoje atsakant “ačiū” atrodys, kad esi baisiai pasipūtęs, taigi pasiskundžiau, kad pastaruoju metu kažkodėl man pradėjo berti veidą, ir tai tik vienoje vietoje. Vienas keistas dėdė Vakaruose man sakė, kad reikėtų pasižiūrėti kepenis ar tai blužnį. Tai va ir bendradarbei papasakojau. O ji pasirodo pati baisiausiai domisi šiais dalykais, ir norėjo su manimi pasidalinti.

Pasirodo, kas dvi savaites pas ją į namus ateina šio tradicinio gydymo meistras, kuris trina nugarą su tokiu metaliuku (tai ir yra guasha) ir po to visi jaučiasi geriau. Nes, trumpai tariant, nutrinant odą iki raudonumo, organizmas pats save “apgauna”, nes skauda odą, bet ne tą, ką prieš tai skaudėjo (pvz. nugarą). Tuo pačiu, pakeičiama toksinų “tekėjimo” kryptis, mano veidą bėrė, nes toksinai “išeidinėjo” veido srityje, o stipriai patrynus nugarą, jie tiesiog išeis per nugarą ir veidas bus gražų gražiausias.

Aišku, tokie eksperimentai man visada patiko, tai nuėjau pas bendradarbę į namus, kur visa giminė susirinkusi laukė, kol ateis jų eilė. Gerasis meistas, pasirodo, prieš dvidešimtį metų vienuolyne buvo išmokytas šio tradicinio meno, ir man pažiūrėjęs į ranką nustatė, kurioje vietoje stuburas yra iškrypęs, ir va tose vietose stipriausiai ir trynė 40 minučių. Po visko, nugara tapo tokia, kaip nuotraukoje, bet šiandien tik keliose vietose mėlynės belikusios - matyt tose vietose ir tūno mano “problema”.

Meistras sakė, kad mano organizmo viduje didelis karštis, o išorėje - šaltis, todėl būna, kad peršalu. Ir jeigu man tikrai dažnai skaudą gerklę, jis visai nepasidrovėtų man su tuo metaliuku ir gerklę patrinti.O geriausias sprendimo variantas tai tik vienas - išvažiuoti, nes Šanchajaus klimatas man labai netinka.

Tai va, po dviejų savaičių ir vėl eisiu, patiko. Kai pradėsiu trinti ir gerklę, priminkit, kad man jau labai laikas namo.

PAPILDYMAS: Užsienietė apsilankė kitoje, ne ką mažiau egzotiškoje kiniško gydymo (krūtinės didinimo/gražinimo) procedūroje - angliškai čia.

Komentarai:

Sesike, atvažiuok, atvažiuok - ir tave nusivesiu :)

s-j, dėl Ai WeiWei - manau, kad reikia stipriai pasistengti, kad Kinijos valdžia šiais laikais griebtųsi tokių kraštutinumų, o jis stengėsi stipriai, tai taip ir atsirado šlovė. Šiaip nelabai komentuoju tokių dalykų, ir nelabai daug apie tai suprantu, nes nelabai ir domiuosi - taigi turbūt nuvilsiu savo atsakymu.

ruslaz, tiesiog pasitaikė proga susipažinti su labai patyrusiu šio gydymo meno ekspertu, ir ta proga pasinaudojau. Neturėjau konkretaus gydymosi tikslo, tačiau taip galima suaktyvinti kraujotaką, pašalinti toksinus ir “šaltį” iš vidaus, ir pan.

Uogele, prisipažinsiu, toksinai - tikrai ne mano specializacija. Galbūt galėtumėte daugiau papasakoti, jeigu domitės? Būtų labai įdomu daugiau sužinoti.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (6) to ““Nukrapštyti” ligą”

 1.   vitalikason 22 Sau 2013 at 08:16

  nekažką, sesike, nekažką…

 2.   Andriuson 28 Sau 2013 at 18:01

  oho, įspūdingai.
  Kaip iš kokio filmo :) idomu ar iš tikro veikia. Lauksim rezultatų, taigi neužmiršk pasidalint :)

 3.   ruslazon 10 Vas 2013 at 05:29

  o čia nuo ko gydeisi, nuo bėrimų ant veido?

  kraupiai atrodo. . .

 4.   asdfon 17 Vas 2013 at 23:23

  o zekit mano nugara

 5.   s-jon 23 Vas 2013 at 00:55

  siandien apie viena zinomiausiu pasaulyje dabarties kinu ai weiwei paziurejau filma. gal galetum kelis zodelius apie ji parasyt? kaip jis is kinijos “vidaus” zvelgiant atrodo?

 6.   uogeleon 05 Bal 2013 at 15:10

  Mergaite, ar bent zinai kas yra ‘toksinai’? Kokia ju chemine sudetis?

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą