BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nuotraukoje - priežastis, kodėl praėjusį savaitgalį atsidūriau Nankine. Šie vyručiai filmavosi mano jau minėtoje laidoje, o aš, kadangi jau buvau pakviesta, nuvažiavau palaikyti draugo (baltais marškiniais, pats dešiniausias) ir apžiūrėti miesto, į kurį seniai, labai seniai norėjau nuvažiuoti.

Atvažiavau penktadienį vakare, grįžau namo - sekmadienį, nors ir norėjosi užsibūti ilgėliau, tačiau praėjusią savaitę praleidau komandiruotėje tropinėje saloje - Hainanyje, todėl būtinai turėjau grįžti, bet apie tai vėliau.

Nankinas - buvusi Kinijos sostinė, labai skaudžiai nukentėjusi per II Pasaulinį karą, kai japonai išžudė apie 300 000 žmonių ir išprievartavo turbūt panašų kiekį kinių moterų. Apie tai yra parašyta ne viena stipri knyga, aš asmeniškai skaičiau “The Rape of Nanking”, parašytą Iris Chang. Rekomenduoju, nors kartais tikrai sunku skaityti, tačiau visi kinai mokykloje yra mokomi šių dalykų ir kasmet apie tai rašo bent po vieną rašinėlį, todėl perskaičius paaiškėja kinų požiūrio į japonus priežastys ir pagrįstumas.

Tačiau šiandien nuvykus į Nankiną, jeigu nelankysite specialiai minėtam genocidui atminti pastatyto muziejaus, labai sunku įsivaizduoti, kaip nukentėjo miestas ir kad po karo ten nebuvo likę nė 1 mln. gyventojų. Žmonės juokiasi, visi gyvena savo gyvenimus, aišku, mašinos senesnės, nei Šanchajuje, o merginos labai kuklios, apsirengusios visiškai kitaip ir visos dėvi skrybeles. O miestas žalias žalias:

Priėjusi kanalą, jau norėjau, kaip Šanchajuje, užsidengti nosį, kai paaiškėjo, kad ten nė vienos šiukšlės. Stovėjau ir žiūrėjau, ir negalėjau patikėti!

Tačiau išvažiavau su savo kinu draugu, kurio palaikyti atvažiavo dar 3 kiti draugai iš Šanchajaus (visi - vedę vyrai), o dar 2 draugai juos pasitiko Nankine. Pirmą vakarą iškart buvome pakviesti į klubą, ten turėjome rezervuotą staliuką ir nelabai malonius padavėjus. Įdomiausia vakaro dalis buvo ta, kad mano draugo draugai kinai labai bijojo su manimi kalbėti, o ypač jų panelės, gyvenančios Nankine. Tiesiog jos - labai tradicinės mergaitės, kuklios ir baikščios, retai ką beištariančios, geriančios tik šaltą arbatą ir ateinančios į klubą tiesiog gražiai atrodyti. Mergaitė net bijojo prie manęs atsisėsti, tarp savęs ir manęs pasidėjo tašę, o jei aš ją užkalbinau, iškart imdavo tartis su vyru, kaip čia man atsakyti, nuleidusi akis.

Tuo tarpu vedę vyrai, vedė, aišku, kines, todėl jiems leidžiama išgerti ypač retomis progomis, o išeiti kažkur be žmonų - dar retesnėmis. Taigi jie per pusvalandį prisigėrė kiek begalėjo ir pradėjo eiti iš proto, tai su jais net ir pats mano draugas susikalbėti negalėjo. Tačiau jiems toks “pablūdijimas” teikė labai daug laimės, apie tai jie kalbėjo dvi dienas nesustodami, juokėsi ir niekaip negalėjo atsidžiaugti.

Pats klubas mane nustebino tuo, kad užsieniečiai labai skyrėsi nuo tų, kuriuos mes pripratę matyti Šanchajuje. Ten - visi užsieniečiai studentai, tuo tarpu Šanchajuje daugiausia dirbantys ir uždirbantys verslininkai. Tokiais pamąstymais ištvėriau 1 valandą uždarame pilnai prirūkytame klube ir nutariau, jog geriau ryte anksčiau atsikelsiu ir pasivaikščiosiu po priepat viešbučio esantį parką. Visgi visiškai kiniški vakarėliai - tikrai ne man.

Visumoje - vos daugiau, nei viena valanda traukiniu ir visai kitoks - labai kiniškas gyvenimas.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (8) to “Nanjing Nanjing: droviosios mergaitės”

 1.   E.on 25 Geg 2011 at 20:59

  Labai įdomu skaityti, ypač kai iš Pekino dar niekur nesu kojos iškėlusi. Mažas etnografinis miestelis Cuandixia nesiskaito :)

 2.   kittokiaon 25 Geg 2011 at 23:09

  E.,

  Ačiū, linkiu greičiau iškelti tą koją, Kinijoje tikrai yra ką pamatyti :)

 3.   FINLANDijaon 30 Geg 2011 at 15:33

  oi kokie faini tavo irasai!

 4.   E.on 13 Bir 2011 at 12:26

  Na va panašu, kad iškelsiu koją - skrendame šią savaitę į Nanning’ą. Esi buvusi?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 5.   kittokiaon 13 Bir 2011 at 20:36

  FINLANDija,

  Ačiū, labai ačiū! :)

  E.,
  Valioo! Sveikinu, ne, nesu buvusi, tai galėsite papasakoti, ar verta važiuoti :)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 6.   Redaon 17 Lie 2011 at 23:39

  Tavo draugas, tai fantastiškai gražus! Jeigu čia tas pats, kuris vis prašo jam surasti lietuvaitę, tai aš su juo mielai nueičiau į pasimatymą! :>

 7.   kittokiaon 18 Lie 2011 at 01:46

  Reda, būtinai jam perduosiu! :)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 8. [...] http://kittokia.blogas.lt/nanjing-nanjing-droviosios-mergaites-1302.html [...]

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą