BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Štai taip atrodė vienas iš paskutiniųjų Kinijos imperatorių.

Sekmadienį, kol draugas filmavosi, aš spėjau apibėgti visus mane dominusius Nankino turistinius objektus: pirmasis kurių - memorialinis muziejus, pastatytas II Pasaulinio karo metu įvykdytam genocidui atminti:

Muziejus - po žeme, pilkas, tamsus. Labai daug temomis sudėliotų eksponatų, video medžiagos. Aprašymai išsamūs ir parašyti netgi teisinga anglų kalba (taip pat ir kinų)! Daug nuotraukų, daug aukų pasisakymų, taip pat ir japonų karo veteranų pasisakymų. Žodžiu, bandomas suteikti įvairiapusiškas šio baisaus karo periodo pristatymas. Muziejus didelis, man jį apžiūrinėjant prireikė ne kartą atsisėsti ir atsigerti vandens, nes viduje tikrai tvyro rimtis ir labai sunkios emocijos.

Lauke, aikštėje, daug simbolikos:

Balti akmenys simbolizuoja žmonių kaulus, nes memorialinis muziejus tikrąja to žodžio prasme, pastatytas ANT vienos iš masinių kapaviečių.

Statula, simbolizuojanti taiką, šalia jos - baltų balandžių aptvaras.

Apibendrinant, labai įdomi vieta istorijos mėgėjams, tačiau jos lankymui reikia ypatingai nusiteikti ir pasiruošti, nes tokios nuotraukos, kaip prapjautas nėščios moters pilvas, kitaip dar ilgai gali persekioti košmaruose.

Tuo tarpu Nankino muziejus man pasirodė nelabai vertas dėmesio, galbūt dėl to, kad pora salių buvo remontuojamos, o kitkas buvo ganėtinai panašu į Šanchajaus muziejų, tik mažiau eksponatų.

Tiesa, vieno eksponato anksčiau nebuvau mačiusi: senoviški nefritiniai šarvai:

Na, o kitas objektas, kurį, deja, pasilikau paskutinį (reikėjo tiesiai važiuoti, po memorialinio muziejaus) - buvę prezidento rūmai. Nuostabus architektūrinis ansamblis Nankino centre, rodantis, kokiose patalpose Kinijai vadovavo garsusi Sun Yat-Sen’as. Gražūs sodai:

Akmenų kolekcija:

Vakarietiškas sodas:

Vaikščiodama, aš galvojau, kaip turėjo jaustis delegacijos, atvykusios iš užsienio, matydamos tokius apartamentus. Juolab, kad šitiek daug skirtingų pastatų ir skirtingų stilių parkelių ir visokių pavėsinių, kur, turbūt vykdavo svarbūs susitikimai.

Takelis į administracinį pastatą

Įdomiausia man pasirodė patalpų minimalizmas ir stipriai prigesintos spalvos. Dominuoja balta, ruda, šiek tiek žalios (lempos). Papildomų baldų ir daiktų - labai mažai, tik reikalingiausia. Konferencijų salė:

Užsieniečiams skirtas susitikimų kambarys - su sofomis, odinėmis.

Taip pat man labai įdomu pasirodė tai, jog kiekvieno ofiso baldai yra visiškai vienodi, nesvarbu, ar tai prezidentas, ar tai aukšto rango administracijos darbuotojas, ar paprastos sekretorės kabinetas. Stalai va tokie:

Kita labai paprasta, tačiau labai kiniška, taip pat labai graži idėja - kiekviename kabinete, be darbo stalo, taip pat yra ir du foteliai su mažu, arbatos staliuku. Manau, svečiui, persėdus prie šio staliuko, sumažėja atstumas, taip pat nebelieka pojūčio, katras iš kabinete esančių, yra svarbesnis/viršesnis, todėl lankytojas jaučiasi geriau, taip, turbūt, galima pasiekti geresnių rezultatų darbe:

Paskutinė mano užfiksuota nuotrauka: batukų kojytėms, kurios dar XX a. pabaigoje kinėms buvo idealas. Niekada autentiškų batukų nemačiau taip iš arti: pasirodo, jie - tokio pat ilgio, kaip mano smilius.

Šiame muziejuje labai plačiai aiškinama apie to meto valstybės santvarką, kas man pasirodė labai įdomu. Apie visas reformas tiek politiniame, tiek socialiniame lygmenyje. Tarkime, tuo metu vyravo “5 yuan” (5 +- ministerijų) sistema, kurių viena buvo “Egzaminavimo ministerija”, kuri ne tik rūpinosi mokslu, tačiau ir visų socialinių garantijų skirstymu, taip pat ir darbuotojų paskyrimu pagal jų kompetenciją. Tai parodo visiškai kitokį valstybės organizavimo modelį, kuris tuo metu laikytas idealu ir bandytas taikyti.

Deja, mano svečiavimosi prezidento rūmuose idilė truko neilgai, nes Nankine žmonės neturėjo EXPO, o prezidento rūmuose daugiausia žmonių - turistai iš gūdesnių kaimų, taigi kai dešimtą kartą šie, per pietus prisigėrę, taigi drąsos įgavę, turistai, pradėjo mane persekioti ir fotografuoti, aš tiesiog apsisukau ir išėjau gerti kavos į Starbucks’ą. Tuo ir baigėsi mano patyrimai Nankine.

Visumoje, buvo puiki savaitgalio išvyka, mane per TV rodys birželio 11 d., būtinai įdėsiu nuorodą į blog’ą.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (3) to “Nanjing Nanjing: didingos praeities paminklai”

  1.   Mon 08 Bir 2011 at 13:06

    Linut, laukiam, nesulaukiam naujų įrašų. Kaip tu ten tolimoj šaly?

  2. [...] http://kittokia.blogas.lt/nanjing-nanjing-didingos-praeities-paminklai-1316.html [...]

  3.   Prekybiniai baldaion 30 Kov 2015 at 17:24

    Labai jau svetima musu kulturai tiek baldai (nekalbu apie apie pas mus atvezta pigiena), tiek paminklai tiek visa kita

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą