BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiek tiek seniau rašiau, kad laukiu iškvietimo darbo vizai. Na, tai finalas toks, kad aš tos vizos negavau. Kinijoje įsigaliojo nauja politika, nukreipta prieš jaunus užsieniečius, norinčius dirbti Kinijoje, taigi norinčiai mane darbinti kompanijai, net pridavus dokumentus per savo pažįstamus 3 kartus, vis tiek viza nebuvo išduota. O 3 kartas yra galutinis.

Taigi seniau užtekdavo tik 2 metų patvirtintos patirties ir Bakalauro diplomo, tačiau dabar jiems reikia, jog žmogus jau būtų pasidaręs kažkokią karjerą ir į Kiniją atvežtų savo patirtį.

Turiu pasakyti, kad galvojau, jog mane norinti darbinti kompanija neskuba, bet man atsiprašymą atsiuntė net vienas jų viršilų, sakydamas, kad darė viską, ką galėjo, tiesiog jauniems, ką tik universitetą pabaigusiems kinams, įsidarbinti labai sudėtinga, todėl valdžia priėmė tokį sprendimą, kad užsieniečiai nedarytų jiems konkurencijos. O man, kaip Europos Sąjungos pilietei, kuri niekada neturėjo problemų su vizomis (nepaisant incidento Šveicarijoje, kai mus visus norėjo deportuoti, nes policininkai “pamiršo”, kad mes jau E.S.), tai buvo labai netikėta žinia. Na o mano draugas turkas, visas laimingas juokiasi (juk jam ir į Lietuvą važiuojant reikia kelis kryžiaus žygius praeiti).

Bet… Visi mano keliai veda į Kiniją ir į Šanchajų aš tikrai sugrįšiu, kad ir be darbo vizos.

Tai tokia pirmoji naujiena.

Na o kita naujiena - universitetas, kuriame noriu studijuoti paankstino dokumentų pridavimo terminus. Aš galvojau, kad ramiai sau nuvažiuosiu ir tuos dokumentus priduosiu. O jie va perkėlė tą datą iš kovo 25 į kovo 15 (antradienį!!!) Tai šiuo metu verčiuosi per galvą stengdamasi viską susirinkti.

Jeigu galima ko nors pasimokyti iš mano patirties - tai ech.. Kinija - nenuspėjama šalis, niekada nežinai, kur tave gali užklupti koks netikėtumas :) Pvz. notaro patvirtintą dokumento kopiją kinai ruošia mažiausiai 10 d., nes turi susisiekti su dokumentą išdavusia įstaiga, kuri patvirtintų, jog tai - ne kopija, o originalus dokumentas.

O galiausiai tai labai apsidžiaugiau gavusi laiškelį iš savo buvusios kambariokės japonės, kuri sakė, jog viskas jiems (japonams) bus gerai. Tik toks žemės drebėjimas išgąsdino ne juokais, o dabar, kai dar ir atominė sprogo, labai sunkiai japonai miega naktimis, nežino, ko dar laukti. Rašė, kad jos sūnus namo ėjo 3 valandas, tada iš jos pasiskolino dviratį ir tokiu būdu pasiekia savo darbą.

Išsiunčiau didžiausią užuojautą savo draugams Japonijoje ir perskaičiau labai įdomų straipsnį apie tai, kaip į katastrofą Japonijoje reaguoja kinai. Straipsnis - čia (angliškai).

Patiko (0)

Rodyk draugamsTrackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą