BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Menininkės Yang Liu darbas, rodantis reliatyvią viršininko poziciją Kinijoje ir Vokietijoje

Mieste su tūkstančiais galimybių, radau sau darbą su vaikais ir su viršininke kine. Kas čia tokio, kad viršininkė - kinė? Sakysim, pavyzdys iš kasdienybės:

Lyjant stipriam lietui, viršininkas (įmonės savininkas) stovi po stogeliu, o generalinis direktorius kaip didvyris bėga į lietų ieškoti taksi. Taksi per lietų rasti net Šanchajuje nelengva, bet šefo noras - tai besąlygiškas įsakymas, ir nesvarbu, ar nemoki, ar nenori, ar nepriklauso - reikia vykdyti, iškart. Generalinis direktorius, radęs taksi, atveža jį priepat viršininko kojų, kur jis patenkintas įlipa ir nuvažiuoja.

Nebūtina laukti tokių kraštutinių situacijų. Mano viršininkė sprendžia kokia spalva spausdinti sąskaitas-faktūras ir piktinasi, barasi, jeigu atspausdinama kita spalva. Vėliau valandą pamokslauja, kaip yra būtina prieš ką nors darant tris kartus pažiūrėti ir kitąkart taip nesuklysti.

Kinai mėgsta užsieniečius, negaili ir jiems mokėti. Jie sako: “Nori pas mus dirbti? Priimk mūsų taisykles, ir mes tau duosime viską.” (Išskyrus sveikatos draudimą, laisvus savaitgalius ir apmokamas atostogas.

Jeigu nori turėti asmenines pareigas su kažkokia atsakomybe ir viena kryptim tobulėti - tai tik tavo “ego” atspindys. Kompanija yra “mes” ir tu turi daryti viską, kas kompanijai yra geriausia, pamiršdamas save. O kas kompanijai geriausia? Be abejo - tai, ką viršininkas liepia.

Tai va, suprasti kinų kultūrą yra viena, o priimti kinų kultūrą turbūt man dar nepasiekiamas dalykas.

Pritariu abiems komentarams:

Taip, čia kitaip :) O atsidavimas čia suprantamas vėlgi - kaip atsidavimas viršininkui. Kadangi labai plona, beveik nematoma riba tarp asmeninio ir darbinio, privataus ir profesionalaus, kadangi daugiausia verslo daroma su draugais, per draugus ir pan. Geras pavyzdys būtų Šiaurės Korėjos lyderio supratimas tenykštėje visuomenėje, tik va viršininkas šiek tiek mažesniame mastelyje.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (2) to “Kas norėtų turėti viršininką kiną?”

  1.   Bright Soulon 08 Gru 2012 at 19:53

    Labai teisingas požiūris: “darai, kas tau sakoma - esi mūsų dalis”, nedarai - eik kitur. Visur reikia atsidavimo

  2.   s-jon 08 Gru 2012 at 23:02

    nei teisingas nei klaidingas. tiesiog toks poziuris. pas mus tiesiog kitaip.

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą