BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Štai taip Hong Kong’e gali sužinoti apie nuomojamas patalpas :)

12 valandą atėjo tiesos akimirka: gausiu vizą ar negausiu. Gavau! Jau buvau pasiruošusi keisti skrydžius, bėgti daryti kitokią vizą, nes, kaip sakiau, agentūros darbuotojai manė, jog gauti vizą tikimybė maža. Labai apsidžiaugiau ir, susitikusi su buvusiu bendradarbiu, nuėjau į Hong Kong’o istorijos muziejų. Jis, pasirodo, taip pat turi savo internetinę svetainę.

Turiu pasakyti, kad įėjimas nebrangus, muziejus didelis, tačiau man pasirodė šiek tiek paviršutiniškas. Lyginant su Singapūro muziejumi, kur detaliai ir labai tiksliai nusakomas miesto vystymasis ir plėtra, iliustruojant daugybe šaltinių ir faktų, man rodėsi, jog nemaža Hong Kong’o istorijos dalis muziejuje nutylima. Įdomiausi buvo filmukai apie taifūnus ir vandens stygiaus problemas. Didelė muziejaus dalis buvo apie priešistorę - t.y. žemės formavimąsi, dar nemažai apie neolitą su daug keramikos pavyzdžių, na o kai atėjo laikas dabartiniams laikams ir įdomiausiems faktams: slaptosios visuomenės, kultūrų susiliejimas ir kt., deja išsamumas baigėsi ir buvo pereita prie pašto ženklų kolekcijų ir to meto pinigų pavyzdžių, deja.

Visgi labiausiai patikęs vietos eksponatas buvo pavyzdiniai Cheung Chau bandelių šventės stulpai:

Pasirodo yra tokia šventė, ir anksčiau reikėdavo lipti į tą bokštą nusiimti viršutinės bandelės, na, dėl sėkmės. Tačiau kai pora vietinių konkuruodami belipdami užsimušė, ši tradicija buvo uždrausta ir nuo šiol stulpai stovi kaip puošmena - auka daoistų dievams.

Šiaip ne pirmą kartą Hong Kong’e esantiems, muziejų galima aplankyti, bet, mano nuomone, tai tikrai nėra pirmos būtinybės objektas.

Pasikultūrinus dar pasiėmiau ne tik laisvos, bet ir nemokamos spaudos:

Ir atsigėriau hongkongietiško gėrimo, kokio ne tik nesu ragavusi, bet anksčiau ir mačiusi nebuvau:

Smulkiai sutrinti riešutai su pienu.

Taip ir baigėsi mano dar viena viešnagė Hong Kong’e.

Patiko (0)

Rodyk draugamsTrackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą