BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
kittokia

Guilin - Beihai

Štai ir mūsų - keliautojų ir mūsų vairuotojos Lucy nuotrauka.

Ryte atsibudę pamatėme, jog rūkas nesisklaido ir nutarėme važiuoti į Guilin’į pasivaikščioti ir patikrinti, ar iš tiesų tai gražiausias Kinijoje pavasario miestas (taip skelbia kinų propaganda). Pakeliui pamatėme arbatos plantacijas ir užsukome pasižiūrėti, kaip auginama ir ruošiama arbata.

Tai - Guilin herojės Liu Sanjie statula. Vien iš herojės vardo suprantame ją buvus labai paprastą moteriškę, nes iš tiesų ji vardo kaip ir neturi. Liu - tai pavardė, o “Sanjie” reiškia “trečioji sesuo”. Esu rašiusi, kad gana dažnai moterys neturėdavo vardo, tik vaikystės mažybinius vardus. Jos būdavo kažkieno duktė arba kažkieno žmona. Gidė mums pasakojo, kad Liu Sanjie savo dainomis pasipriešino piktiesiems vietos žemvaldžiams, tačiau internete radau visai kitą legendą - jei įdomu, galite paskaityti čia.

Arbatos krūmeliai labai žemi, todėl, kad arbatai renkami tik patys viršutiniai lapeliai. Skinama dviem ar trim pirštais, priklausomai nuo arbatos rūšies. Taip pat priklausomai nuo arbatos rūšies, arbata gali būti paruošiama per dvi dienas, dvi savaites ar dvidešimt metų (kaip pu’er arbata). Geros arbatos paslaptis susideda iš trijų dalių: vietos, kur auga arbatos krūmas, krūmo kokybė ir arbatos paruošimo kokybė. Taigi mano mėgstamas arbatininkas pats važiuoja rinktis skirtingų rūšių arbatos į visus Kinijos pakampius ir pats prižiūri, kaip arbatlapiai paruošiami. Todėl mėgstame arbatą pirkti pas jį ir visada su malonumu klausomės istorijų. Tiesa, nuo vietos priklauso ir arbatos pavadinimas. Jei arbata užauginta ne žymioje vietoje, o šiaip paprastame sklype, tai kaina bus labai nedidelė, nors arbatos kokybė ir labai aukšta. Kaip tik dabar ir geriame “bevardę” žalią arbatą, kuri jau tapo mūsų mėgstamiausia.

Čia - dramblio straublio uola, tapusi savotišku Guilin miesto simboliu. Žymiausias Guilin’io parkas miesto viduryje, kur susikerta dvi upės ir todėl pasak legendų čia tiesiog nepaprastai gražiai atsispindi mėnesiena.

Miesto panorama, atsiverianti nuo “dramblio” galvos. Labai keista, kad tokie maži namukai.

Skrydis į Beihai buvo labai lengvas - tik viena valanda. Nuskridę miegoti dar nenorėjome, tai užsukome į vieną gražiausių mano matytų senamiesčių pavaikštinėti. Mums su mama, kaip ir pernai, pasisekė - vėl užsidarinėjo papuošalų parduotuvė, tai urmu prisipirkome koralų ir perlų.

O štai vaizdas pro viešbučio langą. Garsusis “Sidabrinis paplūdimys”, kurio per rūką, deja, nesimato. Kinai mano, kad tai “number one beach in the world” (Geriausias pasaulio paplūdimys), cha cha optimistai.

Patiko (0)

Rodyk draugams1 komentaras to “Guilin - Beihai”

  1.   Edukacijos akademija | Guilin Beihaion 03 Rgs 2013 at 19:34

    [...] 🔍 AktualijosYou are here: Home / Aktualijos / Uncategorized / Guilin Beihai Guilin Beihai 03 Sep 2013/0 Comments/in Uncategorized /by Aistėhttp://kittokia.blogas.lt/guilin-beihai-1571.html [...]

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą