BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2013

Vakar draugo prašymu parašiau labai ilgą laišką apie tai, ką rekomenduoju veikti Šanchajuje. Šiandien sugalvojau išpublikuoti viešai - gal bus kam nors naudos :)

Be abejo, gražiausia Šanchajaus dangoraižių panorama atsiveria nuo The Bund, rekomenduoju atvykti vakare, nes lygiai 11 val. vasaros metu užgęsta visos šviesos ir vaizdas tikrai įspūdingas.
Dar galima pasivaikščioti po Luziajui, ten dabar padarytas žiedas su pakilimu, kur galima pajusti dangoraižių didybę. JinMao bokšte, kaip ir World Trade Center bokšte nesu buvusi, todėl ir nežinau, ar verta ten pasikelti tik dėl vaizdo. Galbūt geriau užsukti į World Trade Center (a.k.a. International Finance Center) Morton’s Steakhouse, “Happy Hour” galima gerti martini už 45 RMB su be perstojo tiekiamais užkandžiais (nemokamai) 5 PM-6:30 PM. Perlo bokštas man patiko - vien dėl to, kad pirmame aukšte yra įsikūręs neblogas Šanchajaus istorijos muziejus.
Šanchajaus istoriją per meno prizmę neblogai perteikia China Art Museum paroda pirmame aukšte. Įėjimas nemokamas (nesusigundykite pirkti nemokamų bilietų iš perpardavinėtojų prie vartų), muziejaus lokacija - tiesiai virš “China Art Museum” stotelės, metro 8 linija.
Aišku, tradicinės turistinės vietos yra Nanjing East roadXintiandi rekomenduoju ramiam savaitės vakarui, nes beveik visuose mažuose bareliuose groja gyva muzika. Maža dalis išlikusio Šanchajaus senamiesčio yra netoli Yuyuan garden, kur įlindus į mažas gatveles net ir dangoraižių nebesimato. Į patį sodą galima užeiti, jei neplanuojate važiuoti į kokį šalia esantį miestelį “ant vandens”, o jei planuojate - tai sodai ten bus kurkas gražesni. Jeigu norite siųtis švarkus ar užsisakyti kokį geresnį rūbą, šalia yra medžiagų turgus (十六浦面料市场), adresu Dongmen road/Renmin road, turgus keturių aukštų, galima susitarti, kad viską pasiųtų per kelias dienas. Labai smagu pašmirinėti po Tianzifang gatveles  ir pažiūrėti į kičinius, o kartais ir labai originalius rankdarbius ir meno kūrinius.
Man asmeniškai labiausiai patinka vaikščioti po mano mėgstamą parką, Lu Xun park , kurio lokacija - prie HongKou stadiono (yra tokia stotelė metro). Ypač smagu parke sekmadienį gražiu oru - visi aplinkui gyvenantys senoliai ir ne tik susirenka šokti, dainuoti, lošti, groti ir užsiimti kita socialia veikla (kartais net diskutuoti apie politiką).
Kitos man patinkančios vietos - JZ klubas, kur sekmadieniais būna kiniško džiazo vakarai. Džiazą dar groja Cotton’s Club, CJW ir keliose kitose vietose.
Jeigu turėsite laiko - galima išvažiuoti iš Šanchajaus iki vandens miesto Zhujiajiao, kur ne tik gražu, bet ir grammy nominuotas kompozitorius Tan Dun turi įkūręs savo grojantį namą ir rengia tikrus muzikos šou. Recenziją galima paskaityti čia. Bilietus rezervuoti čia.  Agentūra kalba angliškai, gali pristatyti bilietus į reikiamą vietą.
Kiti aplinkui Šanchajų esantys vandens miestai yra Tongli, ZhouZhuang, ar net Suzhou, garsėjantys savo į Unesco paveldą įtrauktais kiniškais sodais. Lengvai susiorganizuoti ekskursiją galima per Shanghai Indoor Stadium įsikurusią agentūrą, kuri nuveža turistus į vietą, leidžia pasivaikščioti, ir parveža. Tereikia atvažiuoti iš ryto apie 8, kad užsitikrintumėte vietą autobuse. (Shanghai Tour Bus Station (上海旅游集散中心) just outside the Shanghai Indoor Stadium subway stop for line 1 or 4.)
Šanchajuje dar yra viena vieta, kur visada nusivedu svečius - tai LongHua šventykla. Ji man patinka tuo, kad yra nekomercinė, joje vis dar lankosi vietiniai šanchajiečiai - būriais. Be to, šalia šventyklos yra padarytos kapinės/paminklai Kinijoje už tėvynę mirusiems revoliucionieriams - tai tikrai įdomus kontrastas.
Šanchajietiško maisto yra daug, ir labai skanaus. Iš patirties galiu rekomenduoti vieną įdomų restoraną, kur pasijusite tarsi tikro šanchajiečio namuose. http://www.dianping.com/shop/500565
Adresas angliškai: Huashan road 229 - no. 7 (near Yan’an Xi road). Tikrai atrodys, kad atėjote pas kažką į svečius.
Kiti rekomenduotini restoranai:
Yang’s Fried Dumplings (šitą sunku iš tiesų pavadinti “restoranu”, bet labai skanu!)
Ir daug kitų

Rodyk draugams

Next »