BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Sausis, 2013

Autoportretas, trečiadienis, sausio šešioliktoji.

Buvau smagioje kiniškoje procedūroje - guasha 刮痧. Pirmasis hieroglifas reiškia nuskusti/nukrapštyti, antrasis susideda iš hieroglifo, nurodančio “ligą” ir “smėlį”. Va toks įdomus procedūros pavadinimas, ne ką mažiau, nei pati procedūra. Viską apie galima sužinoti angliškai štai čia.

Viskas prasidėjo visiškai nekaltai, kai vieną dieną bendradarbė man pasakė komplimentą. Kinijoje atsakant “ačiū” atrodys, kad esi baisiai pasipūtęs, taigi pasiskundžiau, kad pastaruoju metu kažkodėl man pradėjo berti veidą, ir tai tik vienoje vietoje. Vienas keistas dėdė Vakaruose man sakė, kad reikėtų pasižiūrėti kepenis ar tai blužnį. Tai va ir bendradarbei papasakojau. O ji pasirodo pati baisiausiai domisi šiais dalykais, ir norėjo su manimi pasidalinti.

Pasirodo, kas dvi savaites pas ją į namus ateina šio tradicinio gydymo meistras, kuris trina nugarą su tokiu metaliuku (tai ir yra guasha) ir po to visi jaučiasi geriau. Nes, trumpai tariant, nutrinant odą iki raudonumo, organizmas pats save “apgauna”, nes skauda odą, bet ne tą, ką prieš tai skaudėjo (pvz. nugarą). Tuo pačiu, pakeičiama toksinų “tekėjimo” kryptis, mano veidą bėrė, nes toksinai “išeidinėjo” veido srityje, o stipriai patrynus nugarą, jie tiesiog išeis per nugarą ir veidas bus gražų gražiausias.

Aišku, tokie eksperimentai man visada patiko, tai nuėjau pas bendradarbę į namus, kur visa giminė susirinkusi laukė, kol ateis jų eilė. Gerasis meistas, pasirodo, prieš dvidešimtį metų vienuolyne buvo išmokytas šio tradicinio meno, ir man pažiūrėjęs į ranką nustatė, kurioje vietoje stuburas yra iškrypęs, ir va tose vietose stipriausiai ir trynė 40 minučių. Po visko, nugara tapo tokia, kaip nuotraukoje, bet šiandien tik keliose vietose mėlynės belikusios - matyt tose vietose ir tūno mano “problema”.

Meistras sakė, kad mano organizmo viduje didelis karštis, o išorėje - šaltis, todėl būna, kad peršalu. Ir jeigu man tikrai dažnai skaudą gerklę, jis visai nepasidrovėtų man su tuo metaliuku ir gerklę patrinti.O geriausias sprendimo variantas tai tik vienas - išvažiuoti, nes Šanchajaus klimatas man labai netinka.

Tai va, po dviejų savaičių ir vėl eisiu, patiko. Kai pradėsiu trinti ir gerklę, priminkit, kad man jau labai laikas namo.

PAPILDYMAS: Užsienietė apsilankė kitoje, ne ką mažiau egzotiškoje kiniško gydymo (krūtinės didinimo/gražinimo) procedūroje - angliškai čia.

Komentarai:

Sesike, atvažiuok, atvažiuok - ir tave nusivesiu :)

s-j, dėl Ai WeiWei - manau, kad reikia stipriai pasistengti, kad Kinijos valdžia šiais laikais griebtųsi tokių kraštutinumų, o jis stengėsi stipriai, tai taip ir atsirado šlovė. Šiaip nelabai komentuoju tokių dalykų, ir nelabai daug apie tai suprantu, nes nelabai ir domiuosi - taigi turbūt nuvilsiu savo atsakymu.

ruslaz, tiesiog pasitaikė proga susipažinti su labai patyrusiu šio gydymo meno ekspertu, ir ta proga pasinaudojau. Neturėjau konkretaus gydymosi tikslo, tačiau taip galima suaktyvinti kraujotaką, pašalinti toksinus ir “šaltį” iš vidaus, ir pan.

Uogele, prisipažinsiu, toksinai - tikrai ne mano specializacija. Galbūt galėtumėte daugiau papasakoti, jeigu domitės? Būtų labai įdomu daugiau sužinoti.

Rodyk draugams

kittokia

Kryžkelės

Labai žiemiška, truputį kitokia nuotrauka iš Jiuzhaigou slėnio Sichuan provincijoje

Nors nesijaučiu esanti jokia blogerė nei tai rašytoja (nemažai mano pažįstamų nė nežino, kad kartais kažką rašau), o ir vieną kitą įrašą dabar parašau tik gerokai įpykus arba būdama kažkuo nepatenkinta. Už tai turiu atsiprašyti, nes per praėjusius metus sutikau visą būrį labai įdomių, įkvepiančių žmonių, kurių nemaža dalis susirado mane būtent per šitą blog’ą. Labai ačiū, kad skaitėte, už jūsų gražius laiškus, palaikymą ir paskatinimą.

Todėl mano palinkėjimas sau 2013-iesiems - rašyti atsakingiau ir iš pozityvesnių pozicijų. Šiandien tuo ir pradėsiu. Alinana, taip pat besidominti Azija, parašė man žinutę, sakydama, kad labai laukia mano naujų įrašų, ačiū už dėmesį ir prašau:

11 faktų apie mane:

1. Tik atvažiavusi į Kiniją galvojau, kad užsibūsiu pusmetį. Tada laikas prailgo dar pusmečiui, tada dar. Tik po trejų metų atsitokėjusi supratau, kad čia - ne tik tarpinė stotelė gyvenime, tarsi priemonė kažkokiam vėlesniam tikslui pasiekti, o visas mano gyvenimas, namai. Labai keistas, perspektyvą keičiantis suvokimas.

2. Vis dar skaičiuoju kainas litais, verčiuosi iš Kinijos juanio, nors Lietuvoje paskutinį kartą ką nors pirkau prieš gerus metus ir kokios ten kainos tikrai neįsivaizduoju [girdėjau sako viskas kasdien brangta:)].

3. Esant reikalui, mano viršininkė kinė siunčia su prekybininkais derėtis mane. Visada juokiasi iš mano pasiektų [gerų] rezultatų. Taip pat sako, kad ji kiniškai kalba ilgiau, bet aš geriau. Aš visada mandagiai paneigiu, o tada pataisau jos kinų gramatikos klaidas.

4. Mano mėgstamiausia vieta Šanchajuje - Lu Xun parkas. Renkuosi ten nueiti, kai noriu prisiminti, kodėl Kinijoje gyventi gera. Žmonės šoka, dainuoja, žaidžia kortomis, geria arbatą, sportuoja.

5. Nežinau, ar ateityje liksiu gyventi Kinijoje, taip pat nežinau, ką darysiu pabaigusi magistro studijas. Ir nė kiek dėl to nepergyvenu, tačiau matau, kad tie, kurie manęs to klausia, dažnai stipriai nusivilia tokiu mano atsakymu.

6. Šiuo metu dirbu projektų koordinatore kompanijoje Me to We. Ši kompanija remia labdaros organizaciją Free the Children, kuri yra viena didžiausių pasaulyje. Ši organizacija leidžia vaikams padėti kitiems vaikams per visokeriopą ugdymą, švietimą. Stato mokyklas skurdžiuose regionuose, ugdo lyderystę, socialiai atsakingą asmenybę didžiuosiuose miestuose. Kinijoje aš prisidedu padėdama įmonei vystytis, kurdama Kinijai tinkamą programą ir mokydama vaikus (mėgstamiausia darbo dalis).

7. Būdama 13-17 buvau savanore keliose jaunimo organizacijose (Bendraamžiai, Eurodesk, Klaipėdos AS). Pradėjus mokytis visai pamiršau, kaip man tai patiko, o dabar, Kinijoje, šį savo pomėgį atradau iš naujo - tik šįkart dirbu jau ne savanoriškai. Žiūrėsim, kas iš to gausis.

8. Lietuvoje esu sertifikuota gidė. Galėčiau kiniškai vesti ekskursijas Vilniaus senamiestyje, tik nežinau, ar turėčiau daug klientų :)

9. Nuo 2010, laisvalaikiu dirbu vertėja. Paskutinis rimtesnis užsakymas - Lietuvos Geležinkelių įstatų vertimas į kinų kalbą.

10. Nuo 2006-ųjų mokiausi apie kinų kultūrą, religiją ir filosofiją. Praėjusiais metais su budizmo filosofija teko ir praktiškai susidurti. Tris kartus buvau meditacinėse/mokomosiose išvykose, kuriose kiekvieną kartą išmokau vis ko nors naujo. Tikiuosi šiais, 2013-aisiais, metais rasti laiko nuvažiuoti į 10 dienų Goenka meditacinę stovyklą Tailande.

11. Rytoj turiu egzaminą iš statistikos (kiekybinių metodų taikymas Politikos moksluose), turbūt kitaip nebūčiau radusi laiko parašyti visus vienuolika faktų. Kai reikia mokytis, laiko surandu stebuklingai daug. Ir filmams, ir blog’ui, ir namų tvarkymui, ir visiems kitiems svarbiems dalykams.

Atsakymai į alinanos klausimus:

1. Kokia tavo mėgstamiaus(-ia)(-ios) spalv(-a)(-os)? Kodėl?

Net nežinau, turbūt mėlyna, tik todėl, kad man regis, jog ši spalva man tinka.


2. Ar buvai nors kartą gyvenime įsimylėjęs? Jei taip, kokie dabar tavo santykiai su tuo žmogumi?

Taip, draugaujame 4,5 metų. Mano mama sako, kad pirmi 25 metai santykiuose yra sunkiausi, tai mums liko dar 20 ir tada turbūt bus labai lengva :))


3. Ką manai apie susirašinėjimą tikrais laiškais?

Seniai rašiau tikrą laišką, tačiau elektroninių laiškų parašau. Ypač patinka gauti ilgus laiškus iš draugų arba gerų pažįstamų, su kuriais jau tapome susirašinėjimo draugais. Skaitau, juokiuosi, komentuoju, tik va atrašau po gero mėnesio - tikiuosi 2013-aisiais mano gyvenimas bus stabilesnis ir galėsiu atrašyti greičiau!


4. Ar tiki horoskopais? Kodėl?

Lietuviškais visai netikiu, nes ten jau šiandien sveikina su Gyvatės metais, tai turbūt labai gerai astrologiją supranta. Tikiu skaitymu iš veido, iš rankos, gimimo datos, bet netikiu, kad tuos žmones, kurie tai gerai supranta, labai lengva rasti.


5. Ar domiesi kokia nors kultūra? Jei taip, kokia ir kodėl?

Gyvendama užsienyje, stipriai pergalvoju mūsų lietuviškąją kultūrą. Ypač todėl, kad mano skirtingumas pastoviai akcentuojamas universitete ir tenka pasidalinti mano “kitokia” patirtimi ir kitokiomis žiniomis.

Taip pat, skaitau daug knygų apie musulmoniškąją kultūrą ir, be abejo, apie Kiniją.


6. Kaip manai, kas šiame pasaulyje tikriausia, o kas - apgaulingiausia?

Vakar budistiniame vienuolyne perskaičiau tokią frazę: vienintelis tikras dalykas - dabartis, nes ateitis - tai tik sapnas/svajonė, o praeitis - jau iliuzija.


7. Jei galėtum, kaip pakeistum savo išvaizdą?

Kartais labai norėčiau pabūti kine, kad pamatyčiau, kaip iš tikrųjų žmonės toje Kinijoje gyvena. Mes, kaip užsieniečiai, visada gauname visokias mažas privilegijas ir ’special treatment’, manau, kad skirtingų žmonių patirtis Kinijoje taip pat labai skirtinga. Net galvojau, kad būtų labai smagus eksperimentas - duoti žmonėms vienodą užduotį ir žiūrėti, kaip jiems pasiseks, jeigu: 1) žmogus baltaodis, 2) žmogus juodaodis, 3) žmogus kinas 3.1) iš Hong Kong’o, 3.2) iš provincijos 3.3) iš Šanchajaus. Manau geriausiai pasisektų vis tiek užsieniečiui, bet kadangi eksperimentas, mano žiniomis, dar nebuvo atliktas - sunku pasakyti.


8. Kokie tavo žalingi įpročiai? Kuris iš jų yra tavo mėgstamiausias?

Žalingas Šanchajuje išsivystęs įprotis - eiti per gatvę kur panorėjus. Pasiekiau tokį lygį, kad mašinos sustoja ir praleidžia. Kas buvę Kinijoje - supras, kad tikrai pavojingas šis mano įprotis.

9. Kokias kalbas geriausiai moki? Išvardink bent dvi.

Labai norėčiau patobulinti rusų, rasti daugiau laiko kinų kalbai ir išmokti turkų.

10. Kokia tavo gyvenime geriausia perskaityta knyga? Peržiūrėtas filmas? Jei žiūri, labiausiai sužavėjęs anime?

Negaliu išskirti vienos knygos, įspūdis stipriausias kątik perskaičius. Blog’o dešinėje paraštėje yra visas sąrašas mano skaitytų knygų. Paskutinė stipriau patikusi knyga - Elif Shafak “40 Rules of Love” apie Islamo atšaką Sufizmą. Vakar perskaičiau Amy Chua knygą apie kiniškas motinas-tigres, visai patiko. Kita knyga, kurią skaitysiu - G. Orwell’o “1984″, nes gavau dovanų :)


11. Kada susivokei, jog Kalėdų senelis šaltis tik gražus išgalvotas herojus?

Turbūt kažkada darželyje ar pradinėje mokykloje. Nepanašu, kad man tai buvo didelis smūgis :)

Pagal taisykles, reikia parašyti 11 klausimų, kuriuos turėtų atsakyti mano išrinkti blogeriai. Labai atsiprašau, bet šitą dalį man teks praleisti, nes pastaruoju metu visiškai nieko neskaičiau (apart Užkalnio/Račo/Ramanausko blogokarų).

Mano skaitomi blog’ai - visuomet dešinėje paraštėje. Daugiau skaitau angliškai: labai patinka http://piksl.info/ ir http://blog.holachina.net/ - visada įkvepia kelionėms.

Labai sveikinu, jei atsirado tokių, kurie perskaitė viską iki galo ir su Naujais Metais!!!

Nėja, ačiū! O kaip pati atsakytum į 6 klausimą?

viz3, jau skaičiau Orwell “Gyvulių fermą”, bet nesusikirto su mano kitais interesais :) Patiko apibūdinimas “absoliučiai beviltiška nuotaika”, pati taip kartais jaučiuosi.

Rodyk draugams

Next »