BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Spalis, 2012

kittokia

Prašvitimas

Nuotrauką “pasiskolinau” iš savo darbinio archyvo

- Lyderystės pamoka/užsiėmimas. 15-16 metų kinučiai aktyviai diskutuoja, kokie trys žodžiai geriausiai apibūdina lyderystę. Lenta prisipildo įdomių sąvokų: demokratija, pasitikėjimas, IQ, bendradarbiavimas, komunikacija, atsakomybė, ramybė… Man pirštu dūrus į žodį “demokratija”, pakyla kelios rankos, mokinys atsistoja ir drąsiai pareiškia, jog demokratija reiškia, jog kiekvienas turi teisę būti išklausytas ir lyderis turi užtikrinti kiekvieno grupės asmens lygų indėlį į darbo rezultatą. Mokytojos užsienietės sužavėtos.

- Paskaita universitete. Dėstytojas pasakoja apie “Neregėtą Kiniją” - tuos 300 mln. tikinčiųjų, kurie pranyksta milijardo ateistų būryje. Dėsto, jog žmonėms tiek protas pasimaišo dėl religijos, jog net žinomas krepšininkas, pravarde Linsanity, yra fanams prižadėjęs, kad ves tik nekaltą mergelę. Komentuoja: įsivaizduokite, kokio lygio smegenų sugedimas (头脑坏了到这个程度).

-  Darbo susitikimas su Weibo redaktore Šanchajaus regione, lokacija: Jinmao bokštas, Šanchajaus simbolis. Kalbant apie įmonės “socialiai atsakingų prekių/paslaugų” koncepciją Kinijos rinkoje, ji entuziastingai linksi galva, sako, jog bus labai nelengva. Sakosi pati neturinti vaikų, o ir gimdyti neketinanti, nes nenori, jog vaikas gyventų tokioje socialinėje sistemoje ir mokytųsi tokioje aplinkoje. Tyliai protestuoja prieš valdžią. Tokios dvidešimt-pirmo amžiaus kinės.

- Pietūs su mano direktore. Ji sakosi pirmą kartą išvykstant į Ameriką turėjusi laukti 20 valandų eilėje, norint kirsti sieną iš Kinijos į Hong Kongą. Iš tos eilės jokiu būdu negalima buvo išeiti. Ji turėjusi vizą ir nesitikėjusi, todėl nebuvo pasiruošusi, ir visą šitą laiką nevalgė, negėrė. Hong Konge ji pateko tiesiai į ligoninę, į Ameriką galėjo skristi tik po kelių parų.

- Vakar. Elektroninės muzikos festivalis. Keli tūkstančiai žmonių, kinai rastomanai, kinai gėjai, kinai gotai, kinai reperiai, kinai drum’n'bass muzikos fanai, užsieniečiai-bananai (haloween kostiumas), daug policijos, visiems gerai. Nuostabi akustika, skraido vienuolis iš Šao Lin’io, apšvietimas puikus, mes tokie maži didelių dangoraižių apsupty.

- Ta pati religijos ir tarptautinių santykių paskaita. Dėstytojas pasakoja, kad Kinija - didžiausia religinių prekių tiekėja pasaulyje. Jis buvęs viename kaime, kuriame pagaminama daugiausia Jėzaus statulų. Iš marmuro. Sako: einu, žiūriu, trijų metrų Jėzus guli. Klausiu: ar nepasijautė pas jus ekonomikos krizės, juk pagrindinė rinka - Europa? Vietiniai atsako: Nee, tai juk per krizę jie tik dar daugiau meldžiasi…

- Taip ir gyvenu, nepykit - seniai rašiau, labiau pasistengsiu.

Rodyk draugams

Next »