BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gruodis, 2011

Mokslo erdvė Kinijoje atrodo visai kitaip: visų pirma, studentai gyvena bendrabučiuose, kuriuose nėra nė karšto vandens, nė dušų, tik labai stipriai dvelkiantys tualetai, mūsuose “turkiškais” vadinami. Dušai - atskiras pastatas, iš kurio žiemą reikia dar tolokai paėjėti pučiant žvarbiam vėjui. Nėra nė oro kondicionieriaus (kainuoja 200 yuanių žmogui metams, bet studentai taupo), tai antradienį per marksizmo diskusijų grupę studentai bandė švęsti kursiokės gimtadienį. Aš sušalusi išėjau. Ir dar dėl to, kad prižadėti “snacks and drinks” pasirodė besantys “siemičkės” ir kokakola. Gimtadienio šventės epogėjus buvo žaidimas “mafija” (sukaktis - 23 metai).

Tiesa, toks glaudus studentų gyvenimas yra viena priežasčių studentų judėjimams, kilusiems Kinijoje XX a. Na, bet planavau parašyti apie paskaitas.

Visų pirma, apie 95% panelių, besinaudojančių kompiuteriu paskaitos metu visai ne konspektuoja, o apsipirkinėja “grupinio apsipirkimo” portaluose. Dabar tokie apsipirkimai labai populiarūs, atsiranda vis naujų versijų.

Labai stengiamasi įtikti dėstytojui. Tai gali pasireikšti jo pasitikimu nuo kabineto, knygų atnešimu ar parnešimu. Taip pat dėstytojas neretai paduoda tuščią puodelį pirmame suole sėdinčiai studentei, kuri turi šį gestą suprasti kaip įsipareigojimą greitai nubėgti puodelio pripildyti (koridoriuose visur yra vandens aparatai).

Jeigu dėstytojas iš geros širdies, norėdamas, kad studentai geriau suprastų, duoda mums pažiūrėti filmą ar paklausyti muzikos, per 1 min. 50% kiniškos auditorijos dalies užmiega ant stalo. Tiesa, bakalauro studentams tai ir filmo nereikia, tačiau magistrantūroje dar nemačiau nė vieno miegančio.

Studentai, dėstydami kažkokią medžiagą, nesistengia, kad klausytojas suprastų. Bet kokios prezentacijos ar pasisakymo esmė - parodyti savo intelektualinį sugebėjimą ir protinį viršumą.

Jeigu yra laiko, studentai nekalba apie vienas kitą, kalba apie dėstytojus. Svarbiausios temos: kokio dydžio dėstytojo butas, kokio grožio žmona/meilužė/sugulovė, ir kt. esminiai dėstytojo charakterio bruožai - ar labiau mėgsta rinktis studentes, ar studentus (studentą galima daugiau išnaudoti: duoti jam parašyti, padaryti visokių darbų, tuo tarpu studentė malonesnė akiai).

Studento bendrabučio kambaryje pusę sienos užima lentyna, kurioje - keli šimtai su specialybiniu dalyku susijusių knygų ir gero studento jos visos būna jau perskaitytos. Taigi automatiškai, šie studentai neturi jokių kitokių įgūdžių (darbo, kritinio mąstymo, interpretavimo ar pan.), tačiau gali greitai skaityti ir puikiai atkartoti.

Žiūriu, kad prirašiau iš peties, tačiau vietoje išvados noriu parašyti, kad jeigu mūsų lietuviai studentai dirbtų tiek, kiek kiniški studentai, turbūt pas mus Lietuvoje pragyvenimo lygis jau būtų kaip Singapūre ir be vadovo-diktatoriaus.

Gražių švenčių!

Papildymas - atsakymas į komentarus:

parrrrkeri,

taip, galima turbūt ir taip pasakyti, bet manau, kad Kinija sparčiai vystosi, piliečių savimonė auga, pasaulio suvokimas stiprėja. Tai ypač gerai matosi interneto bendruomenėse ir forumuose, labai įdomu stebėti šį procesą iš labai arti.

pheromone,

manau, kad komunistinės idėjos savaime nėra blogos, kaip ir atsakomybė bei pareigos jausmas. Atsakingi, bendruomeniški, pareigingi piliečiai gali sukurti labai gražią visuomenę.

Vitalikai,

kaip jau sakiau, labai skanūs sausainiai, ačiū. Bučkis tau!!

Vyteni, Evelina,

Manau, kūrybiškumas Kinijoje tiesiog kitaip suprantamas. Kūrybai reikia turėti atitinkamus pagrindus, kad ta kūryba nebūtų bevertė. Kūrybiškumas yra mažiau svarbus, nei susikaupimas, kuris kartais tampa net kraštutinis - kai vaikai nežaidžia, o jaunuoliai nevaikšto į pasimatymus, nes ištisai “kala” hieroglifus ir skaito knygas. Vasaros atostogoms vaikai gauna namų darbų: po 1 rašinėlį per dieną. Tačiau, be abejo, kiekvienas žino, jog Azijos ir Vakarų edukacinės sistemos pabrėžia skirtingus dalykus ir visi sutinka, jog kūrybiškumo vystymui Azijoje daug dėmesio neskiriama.

Galite paskaityti NYtimes straipsnį, mano nuomone, šis straipsnis atskleidžia, kokie kūrybiški gali būti kinai tam tinkamoje terpėje, ypač internete. Šis straipsnis man labai patiko. Kai ir šis, kuriame kalbama apie kinus studentus Amerikoje ir jų identiteto bei mokymosi įpročių skirtumus.

Šiaip jau economist bei nytimes dažnai parašo gan gerų straipsnių apie Kiniją, komentaruose neretas kinas rašo, kad patys sužinojo nemažai :)

Rodyk draugams

Next »