BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2011

Shanxi provincijos viduryje esantis dulkėtas miestas Taiyuan - vienas turtingiausių Kinijoje. Žėrinčios Gucci ir LV parduotuvės traukia čia milijonus kasdien uždirbančius, iš anglies gyvenančius, verslininkus, todėl bus atidarytas dar vienas prabangių prekinių ženklų prekybos centras (p.s. Kinijoje griežtai negalima sakyti “supermarketas”, nes tai stipriai sumenkina to prekybos objekto reikšmę). Šiuo tikslu ir atvykome susitikti su vienu įtakingiausių nekilnojamojo turto magnatų. Tai tiek apie darbą.

Šiame mieste visur vyksta statybos, kur bepažvelgsi - kažkas renovuojama ar statoma. Mus pasitikusi asistentė pati čia turinti bent 4 butus, skundžiasi, jog visi panašiai, todėl labai netinkama rinka pardavimui. Mus nustebino viena visiškai nereali kavinė, kur kava gal dvigubai pigesnė, nei Šanchajuje, užtat gaminama priešais tavo akis, malonių mergaičių. Sėdi tarsi “prie baro”. O kitas dalykas, kuris jau tipinis Shanxi provincijai - imunitetą (ir vyriškumą) stiprinantis actas. Kasdien reikia gerti po 10 ml, parduodamas mažais buteliukais, naudojant ilgą laiką sumažina cholesterolio kiekį kraujyje. Sako, dažnas miestietis naudoja šį preparatą. Jis išrastas jau 1377 m.! Vadinasi “baojiancu” (保健醋), Kinijoje bet kur galima užsisakyti internetu.

Tiesa, nusigauti į Taiyuan sudėtinga: skristi galima iki Shijiazhuang ir iki Taiyuan važiuoti traukiniu (bet va išskrendant Shijiazhuang mūsų skrydis buvo atidėtas neribotam laikui, galbūt vėl ateiviai kokį oro uostą užpuolė, kaip Kinijoje dažnai atsitinka), arba iš Šanchajaus važiuoti naktiniu traukiniu, kurį reikia užsisakyti labai iš anksto. Jei norisi skristi tiesiai - reikės mokėti tiek, kiek moka turtingieji Taiyuan gyventojai. Bent 500-600 lt į vieną pusę.

Na ir, be abejo, buvome nuvesti visiškai puikios vakarienės, tradiciniame, pilnut pilnutėliame, restorane. Kuris garsėja savo… makaronų pasirodymais!!! Pasirodo, kol ragauji tradicines šiose vietose šviežiai spaustas šaltalankių sultis, į privatų kambariuką (kur įprastai vyksta tokios verslo vakarienės) įveža štai tokią aparatūrą

Ir prasideda pasirodymas, kurio metu demonstruojami visokie skirtingi makaronų gaminimo būdai, pvz. siuvėjo makaronai:

Arba nuo galvos pjaustomi makaronai:

Arba su lazdelėmis atskiriami makaronai, kurie skrenda per tradicinio kiniško pinigėlio (be abejo, išdidinto) skylę:

Ir yra pagaunami asistenčių:

Ir paskutinis vakaro patiekalas - tempiami makaronai, kurių taip pat galima paragauti musulmoniškuose restoranėliuose, tik šie gaunasi kurkas plonesni už anuos. Procesas:

Vedėja demonstruoja, kokios geros kokybės gaunasi makaronai:

Taip pat vedėja sakė, kad jeigu gyventumėte Shanxi vienerius metus, kasdien galėtumėte valgyti vis kitaip pagamintus makaronus.

Na tai va, kas sakė, kad kinai valgo tik ryžius?

Rodyk draugams

Yra tokia vieta Šanchajuje - Šanchajaus stadionas, kuriame įsikūręs turizmo centras, organizuotai ir pigiai vežantis į aplinkui Šanchajų esančius turistinius miestelius ir leidžiantis per pusdienį ten apsižiūrėti ir tą pačią dieną grįžti. Reisai į toliau esančius prasideda apie 8 val ryte, į artimesnius, kaip Zhouzhuang, yra autobusai, vežantys beveik iki pietų. Šiaip jau norėjome važiuoti į Tongli, tačiau pavėlavome ir nuvykome į Zhouzhuang.

Zhouzhuang - tai, kaip senovėje atrodė Jangzės deltos vandens miestai. Turistų nemažai, tačiau jie visi susitelkę vienoje, atseit, pačioje gražiausioje vietoje - prie dvigubo tilto (kurio kažkodėl mes nė nuotraukos nebeturim), tačiau paėjėjus tolėliau, galima ir visai atsipūsti, paragauti vietinių ežero gėrybių, laukinių, natūralių žolių, kaime užaugintos vištos ir kt.

Buvo ir nemažai muziejų, tačiau nelabai įdomių. Vienintelis mums patikęs eksponatas buvo lietuviški pinigai. Argi mes tokių nebenaudojame???

Iš tikrųjų, tai visi praėjimai ten užstatyti parduotuvėmis. Galima nusipirkti čia pat užaugintų perlų, kurių kaina - nuo 5 yuanių (2 lt) už karolius (beje, tai - tikri perlai, tik nelabai lygūs arba nelabai apvalūs, arba nelabai blizgūs). Taip pat galima nusipirkti kremo su perlų pudros “karoliukais”, esančiais tokioje želė. Tiesa, šis kremas, laikomas labai brangiu, nors tekainuoja apie 35 yuanius už buteliuką, man viena apsukri pardavėja pardavė už 100!!! Tai va, net ir po dvejų metų Kinijoje kartais imu ir nusiperku ką nors už tris kartus daugiau, nei turėčiau :)

Kitas dalykas, ko irgi nupirkau visai šeimai - šilko pluošto pagalvės. Geriausia jas pirkti tokiuose, aplink Šanchajų esančiuose, vandens miestuose, nes čia už puskilogramį šilko pluošto apklotų ar pagalvių tereikia mokėti apie 40-50 yuanių, tuo tarpu pačiame Šanchajuje tai kainuos bent dvigubai/trigubai brangiau.

Irklininkai ir irklininkės dirbdami dainuoja tradicines liaudies dainas,

Paukščiai - žvejai. Jiems ant kaklo parišamas šniūrelis, jie neria į vandenį, pagauna žuvį, jos praryti negali, todėl atiduoda šeimininkui. Kas 8 žuvį jiems leidžiama suvalgyti. Paukščiai protingi, skaičiuoja, jei šeimininkas neatiduoda jam tos aštuntos žuvies, paukštis pyksta ir nebežvejoja.

Šiek tiek “Chinglish”, tiesa, jau pataisyto, tai nebesiskaito.

Teritorijoje buvusi šventykla

Ir jos auksinės žuvelės

Rodyk draugams

Nuotraukoje - arbatos degustacija. Tradiciniai indai, puodeliai, tas  dešinėje esantis medis turi specialų nutekėjimą vandeniui, nes pilstant arbatą labai svarbu laistytis ir taškytis, mat tai nurodo gausą ir skalsą.

Anksčiau minėjau, jog rašiau straipsnį apie pokyčius moterų gyvenime Kinijoje istorijos raidoje. Straipsnis jau išspausdintas. Tiesa, šiek tiek redaguotas, tačiau mintys - mano. Galima paskaityti: pirma dalis, antra dalis, trečia dalis.(angliškai)

Taip pat šiandien skaičiau labai gerą straipsnį apie šeimos supratimo kitimą, pasirinkimą netekėti ir negimdyti šiuolaikinėje Azijoje. Visiems rekomenduoju!(angliškai)

Rodyk draugams

Next »