BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Birželis, 2011

kittokia

Sala Chongming

Xisha pelkių parko Chongming saloje gamtovaizdis

Vieną ilgajį savaitgalį, kol visi kinai stebėjo Drakono valčių lenktynes ir valgė zongzi, mes gavome progą pabėgti - į vieną didžiausių salų Kinijoje (mano draugas kinas sako, kad tai, po Hainan’io, antra didžiausia sala; oficiali propaganda sako, kad tai, po Hainan’io ir Taivanio, trečia didžiausia sala). Vos pusantros valandos didžiuliu tiltu nuo Šanchajaus ir atsidūrėme didžiuliame dirbtiniame miške - Dong Ping miškų parke. Išsinuomavome dviračius - ir pirmyn. Tačiau jeigu galvojate, kad tokį kelią važiavome pakvėpuoti grynu oru ir pabūti miške - klystate.

Nuotraukoje gana tipiškas vaizdelis: kinai visuomet mėgsta mums, užsieniečiams, padėti ir patarti.

Tiesiog Šanchajuje net ir privačių namų kvartaluose neretai uždrausta kepti barbekiu. Jau nekalbant apie turkiškus kebabus. O mūsų draugai kinai jau porą mėnesių klausėsi apie ypatinguosius kebabus, tai kai tik gavo progą, pripirko daržovių, liepė mums marinuoti mėsą ir vežėsi į parke esančią, specialiai griliui kepti pastatytą, teritoriją.

Nuotraukoje: taip kinai įsivaizduoja iškylą į gamtą. Nuotraukos dešinėje pusėje matosi kartoninė dėžė. Ji ten ne šiaip sau guli - toje vietoje yra akmuo, iš kurio skamba muzika, t.y. ta pati daina be perstojo, todėl mums teko imtis gudrybių.

Kebabai tikrai pavyko (neveltui pusę nakties marinavom), kinai labiausiai džiaugėsi, kad visi kepantys savo grilius mums pavydėjo ir klausinėjo, iš kur čia pirkom tokią mėsytę, nes principe ten nieko savo vežtis nereikia, vietoje nuomoja ir grilius, ir jau pamautus mėsa, žuvimi bei daržovėmis iešmelius, tau tereikia pačiam tik kepti ir mėgautis.

Nuotrauka: mes Xisha pelkės paukščių stebėjimo bokšte

Pirmajame parke pavalgę praleidome gerą pusdienį: žaidėme dažasvydį, važinėjome dviračiais ir kartingais, kai atsibodo, išvažiavome į pelkių parką.

Drugelis

Tiek pirmajame, tiek antrajame parkuose gyvena labai gražios kiniškos baltosios gervės, tačiau antrojo parko patys populiariausi gyventojai visgi yra krabai, todėl didžiausias džiaugsmas visiems turistams yra tuos krabus medžioti.

Mano rankoje laikoma lazda - krabų medžioklės įrankis. Jie mėgsta įsikabinti į tą šniūrelį ir tada galima krabą ištraukti, parsinešti namo, išsivirti ir suvalgyti. Sako, labai skanūs, tik, deja, dabar buvo ne sezonas, tai jie labai labai maži.

Štai mano draugai kinai ir užsiima krabų medžiokle. Vėliau vyriškis tiesiog įkrito į pelkę ir krabai nugalėjo šioje nelygioje kovoje, mat taip nė vieno ir nepagavome, bet labai stegėmės!

Išvada: jeigu norite pabėgti nuo Šanchajaus, Chongming visiškai tinka vienos dienos iškyloms, tačiau jeigu važiuosite autobusu, gali būti, jog prireiks dviejų dienų, nes atstumai saloje 40-50 km tarp objektų, tai galite per vieną dieną tiek ir nespėti.

Rodyk draugams

Nuotrauka iš vietos, kurioje ateityje puikuosis prabangios vilos ir rezidencijos

Komandiruotėje buvau jau prieš kelias savaites, laikas bėgo, o aš niekaip neprisiverčiau aprašyti. Galbūt dėl to, kad tai - darbas, o man mieliau rašyti apie laisvalaikį, tradicijas, keliones. Tačiau ir darbui parinkta vieta buvo neprasta - Kinijos tropikų sala Hainan’is, tik ne tas kurortinis, o tas tradicinis - salos viduje, su kaimietiškais šokiais iki ryto, ryžių ir vynuogių vynu.

Nuotrauka: tropinis, nepaliestas miškas (saugomas valstybės)

Dirbau vertėja, sunku ne tiek dėl anglų-kinų-anglų maišalynės, kai nebesupranti, kuria kalba ir kam kalbi, tačiau dėl to, jog įsijungia kultūrų skirtumai, o jie dideli. Tarkime vokietis ryte negavo kavos. Jis gali ramiausiai dvi valandas kalbėti tik apie kavą ir reikalauti, jog aš išversčiau. O kinai - taip viską paruošę, kad viešbučiai geriausi, maistas šviežiausias, kasdien vis kitur, vakarais vežasi gerti kokosų sulčių, randa kątik surinktų grybų ir iš miško parneštų žolių, rodo kitus užsakymų pavydžius, kad tik verslas pasisektų, klientas būtų patenkintas paslauga ir pan. Na bet jie gi nežino, kad vokiečiui reikia kavos, nes patys jos negeria, ar ne?

Taip, po truputį laša kaučiukas, vėliau tampantis guma

Na, bet, ačiū Dievui, viskas praėjo puikiai. Ir kinai, ir mano globojami užsieniečiai liko patenkinti! Kinai netgi surengė mums dieną pailsėti Sanya kurorte. Va tada ir aš pasimaudžiau, prisivalgiau papajų, nusipirkau koralinę apyrankę (lauktuvėms) ir pabuvau eiliniame kiniškame bare.

Kaučiukmedžių giraitė

Kuo buvau sužavėta - paplūdimyje gavau visiškai normalaus (ne 3%, kaip Kinijoje įprasta), vietinio, stipraus, pilstomo (paprastai visur tik buteliais parduodamas) ALAUS!!!

Svyrantys bambukai tropikuose

Bet visos komandiruotės geriausia dalis buvo paskutinioji mūsų vakarienė. Valgėme visokiausias jūros gėrybes: geldeles, krevetes, krabus, jūros sraiges, moliuskus, jūros ežių smegenėles ir dar visą kita, ko net neatpažinau. Kinai net specialiai, iš anksto, buvo nupirkę mums, užsieniečiams, gero vyno vakarienei :)

Paskutinis kadras - vietinių transportavimo(si) priemonė

Galų gale, kinai negalėjo pasidalinti, kas mus nuveš į oro uostą, na, o mes laimingai išskridome namo.

Rodyk draugams

kittokia

Šlovė CCTV ekrane

Nuotraukoje: mes - mano minėtoje laidoje. “Ant” Kazimo parašyta: “Dirbo Turkijos paviljone”, ant manęs, atitinkamai, dirbo “Lietuvos paviljone”. Subtitrai sako “Angus, iš tikrųjų tu gražus” ir atitinkamai su jo kinišku vardu apačioje “Xijiang, iš tikrųjų, tu gražus”

Filmavomės šioms trims sekundėms (13min17sec) visą valandą. Pasakojau juokingą istoriją, kad Angus niekas neprašė fotografuotis dirbane EXPO, ne taip kaip mūsų, ir vienąkart jis labai apsidžiaugė, nes mokyklinukė priėjo su fotoaparatu, bet jauna mergaitė mūsų draugą Angus pavadino “dėdulė” (”dabo”), ir is labai nuliūdo, pasijuto senas, ir tada mes jau sakėm “Angus, bet, iš tikrųjų, tu gražus! Linkime, kad tau pasisektų”.

Tačiau po tokios nuostabios mūsų kalbos vedėjas dar pasijuokė, kad buvo EXPO ir aplankė tiek Turkijos, tiek Lietuvos paviljonus, nes juose nebuvo eilių :)

Tai va, deja, per tas kelioliką sekundžių ir užgeso jo paskutinės lemputės, pasirodo, ne todėl, kad niekam jis nepatiko, bet todėl, kad merginoms mokama už dalyvavimą programoje, tai nebent jos tikrai nori su kažkokiu nepažįstamuoju važiuoti į Havajus, tik tada sutinka palikti laidą ir pasirenką “viengungį”. Šioje laidoje nė vienas nebuvo pasirinktas, nes merginos, pasirodo, jau priprato keliauti kas savaitgalį į Nanjing, kur už viską sumokėta ir nenori nieko keisti :) Visgi, ši laida man nelabai patinka, nes viskas per daug surežisuota, kadangi valstybinė televizija. Mano anksčiau minėta “Nueikime į pasimatymą”  (我们约会吧) šiek tiek natūralesnė, nes tai “tik” provincijos televizija.

Iš tiesų, visas turinys 100% priklauso nuo redaktorės, todėl mano draugui Angus iš tiesų nepasisekė, nes ji neleido jam pasakoti apie nė vieną jo gerą savybę, prisistatyme jis pasakoja, kad nemoka dainuoti ir nemoka plaukti. Vėliau pasakoja apie jo 8 Airijoje praleistus metus (vienintelis neutralus dalykas), o paskui draugė pasakoja, kaip vietoje darbdavių paskambino Angus ir telefonu “surengė” jam darbo interviu ir kaip jis rimtai atsakinėjo į visus jos užduotus klausimus. Viena mergaitė iš salės atskirai net paklausė, kokios tavo gerosios savybės ir sugebėjimai?

Kaip bebūtų, mano draugas jau sulaukė virš 400 žinučių iš visokių merginų, mačiusių jo pasirodymą laidoje, gavo netgi vieną pusnuogio gėjaus nuotrauka (neapsidžiaugė). Mergaitės labai jaunos ir juokingos - siunčia ne savo nuotraukas, bet mielų animacinių filmų herojų paveiksliukus :) Tokia ta Azija…

Rodyk draugams

Next »