BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gruodis, 2010

kittokia

Bangkok

Labai ilgai nerašiau savo įspūdžių iš Tailando dėl labai paprastos priežasties - ten mums beveik visai nepatiko. Žmonės tik ir tikisi išpešt pinigo, Bangkok’e visur absoliučiai grotos, žmonės bijo naktį kur nors išeiti, net ir vietiniai, visur aplink ligos arba taksistai, pardavinėjantys dvylikametes, gali išsirinkti iš nuotraukos ir jis tave pas ją nuveš. Taigi ilgiausią pasaulyje vardą turintis, epitetų nestokojantis miestas gal kada nors ir buvo egzotiškojo Siamo sostinė, tačiau šiandien tai tik vienas labiausiai pasaulyje užterštų didmiesčių, pasižymintis labai gausia sekso turizmo galimybių pasiūla.

Turizmas plačiąja prasme pastatytas visiškai minimaliomis išlaidomis, informacijos taip pat minimaliai galima rasti, o teisingos tai dar minimaliau.

Va taip žmonės gyvena prie upės.

Va tokio naujumo autobusai mieste ir žymieji ‘tuk tuk’ai’

Va taip atrodo tailandietė, laiminga, kad už trigubą kainą mums pardavė pastovėjusių vaisių

O va taip Tailande atrodo red bull’io buteliukai

Va tokia traukinių stotis

O va tokia - garsioji šventykla su didžiule gulinčia buda

O va ir Buda

Tiesa, jie labai griežtai laikosi taisyklės, kad tiek į Karaliaus rūmus, tiek į šventyklą būtina eiti su ilgomis kelnėmis ar sijonu ir marškinėliais su rankovėmis ir be iškirptės, nes kitaip gi ‘nepagarbu’. Mes visą dieną sugaišome, nes aš tikėjausi, kad užteks prisidengti timpėmis ir skarele, nes per tokią karštybę niekaip neprisiverčiau rengtis minėtųjų apdarų.

Pasišaipymas iš vakariečių - skrybėliuoti durų sargybiniai

Fragmentas

Karaliaus rūmų sargybinis - nebe vakarietis

Freskos

Karaliaus rūmai - visiškas chaosas, labai karšta, nėra jokių aprašymų. Reikia imti dar brangesnį, negu įėjimas į pačius rūmus, gidą, kad ką nors suprastum. Gražu, bet įeiti beveik niekur negalima, tik iš išorės ratu apeiti, o man tokiu atveju nelabai ir įdomu.

Sargybiniai, matosi, nebuvo Turkijos armijoje: pasikaso, pasišnekučiuoja. Dirba režime ‘laisvai’

Čia vietiniai gerieji budistai renkasi dievybes, kurias vėliau kabins ant kaklo.

Dievybės iš arčiau

Mūsų vėliau sutiktas šaunusis taksistas jų prisikabinęs turėjo tris: sėkmei, pinigams ir dar kažkam, nebepamenu.

Jeigu jau nusprendėte važiuoti į Tailandą, venkite Bangkok’o. Jei jau norite pabūti Bangkok’e - tai ne ilgiau, nei dieną, o apsistoti patariu buvusių kursiokių man rekomenduotame nerealiai švariame ir smagiame hostelyje - Cozy Bangkok. Tai mūsų vienintelė gera patirtis Bangkok’e, nepaisant labai pigaus apsiprekinimo naktiniame turgelyje.

Maistas: jei brangus ir tailandietiškas, tai pusiau valgomas, jei pigus ir tailandietiškas, tai nevalgomas, nes pilnas musėlių ir kitokių pagardukų. Visumoje, matosi, kad šalis turi daug problemų. Vienas iš to pavyzdžių - tailandiečių kalba dar neturi normalios transliteracijos į lotynišką abėcėlę. Valstybinėje kalboje naudojamas vienoks, o paprastų žmonių dažniausiai tai ‘belekoks’ užrašymas.

Metro

Rodyk draugams

1. Grįžti į Šanchajų daug sunkiau, nei atvažiuoti čia pirmąkart

Pasibaigęs EXPO parodė Šanchajaus tikrąjį veidą: visi vėl užsidėjo savo taip mėgstamas pižamas ir nebesidrovi spjaudytis ir tuštintis ant kiekvieno kampo. Taip pat policija nebegainioja iš visų pakampių lendančių bomželių, kurie, pasiėmę apsisnarglėjusius vaikus, bando tau sukelti gailestį.

2. Buto nuoma - darbas pilnu etatu

Jei žiūri į paveikslėlius internete, tai tik gaišti savo laiką, nes paskambinus duotu numeriu, tau po penkių minučių atskambina naujas žmogus, kuris klausia, kur norėtumei butą nuomotis, tada sako ‘o, turiu nebrangų - už 800 lt/mėnesiui’ ir nuveda į visišką lūšną, su dušu koridoriuje ir skylėmis sienoje (nuotraukose gi matytas buvo idealiai švarus, naujai suremontuotas, puikioje vietoje butas… NETIKĖKITE NUOTRAUKOMIS).

Kitas dalykas - kad tame pačiame name butų nuomos kaina gali skirtis gal 1000 lt, priklausomai nuo agentūros, remonto, buto švaros, nuomotojų, o kartais jie tiesiog gali tau nuspręsti to buto ir nenuomoti, nes tiesiog tu jiems nepatikai. Taigi reikia sugaišti nemažai laiko, kol įsikerti, kur tikroji buto kaina.

Be to, niekas neturi jokių butų nuotraukų, tai į kiekvieną potencialų butą tau reikia važiuoti pasižiūrėti. Jeigu palieki savo telefoną agentūrai, ji tau skambina 11 kartų per dieną, siūlydama vis brangesnius butus, nes jiems procentai eina tik nuo buto nuomos kainos, kadangi tas, kuris nuomojasi, agentūrai Kinijoje visiškai nieko nemoka, tas pats galioja ir darbo ieškantiems. Darbdavys susimoka agentūrai, kad ji jam surastų darbuotoją, darbuotojui nereikia nieko mokėti.

Bet mums pavyko!! Nuo šiandien mes oficialiai nebe homeless!

Įprastas vaizdelis. Ir išsirink iš šitų namų sau tinkantį, gyvenimui…

3. Kiekvienąkart prašyk sąskaitos

Valdžia kovoja su šešėline ekonomika, siekia, jog kiekvienas prekeivis mokėtų mokesčius, todėl… sugalvojo išduoti visiems vienodas sąskaitų formas, ant kurių viršuje yra plotelis, kurį reikia nutrinti moneta, nes… GALI LAIMĖTI 500 YUANIŲ. Tokiu būdu eilinis kinas skatinamas imti sąskaitą, nes nori išlošti tuos yuanius.

Iš kitos pusės, paprašęs sąskaitos, kartais gali gauti 5% nuolaidikę, jeigu, pasitarus su prekeiviu, sąskaitos visgi atsisakai.

Didinga Šanchajaus EXPO praeitis. Vis dar garbinama piešiniais ant metro kortelių.

4. Gali išlipti iš taksi nesusimokėjęs

Miestas labai didelis, taksistai tikrai žino, kaip apsukti paprastą turistą. Jau esu rašiusi, kad į vyšninės spalvos taksi geriau apskritai nesėsti, nes jie priklauso labai mažoms kompanijoms ir visados stengsis apsukti kuo didesnį ratą.

Tačiau Šanchajuje (tik Šanchajuje) yra įstatymas, kad klientas visada teisus ir jei taksistas tave atvežė už per didelę sumą ar per ilgą laiką, tu gali jam nemokėti. Tada taksistas turi teisę vežti tave į policijos nuovadą ir aiškintis.

Tačiau jeigu visgi tu susimokėjai, o po to supratai, kad tave apgavo ir esi permokėjęs, tokiu atveju reikia turėti čekį iš taksi, galima paskambinti taksi kompanijai, jie dažnai, vengdami problemų, atsiunčia žmogų į namus, kuris apmoka tau tą skirtumą, kuriuo tave apgavo.

Vietiniai vaikiukai vis dar labai mieli

5. Darbdavys visada teisus

Darbdaviai Kinijoje yra labai svarbūs asmenys, todėl, jeigu tau sakoma, kad į darbo pokalbį reikia ateiti po valandos, jie visiškai nejuokauja ir rimtai galvoja, kad tu, paprastas mirtingasis, jei jau tikrai nori darbo, tai spėsi ir po valandos.

Iš kitos pusės, nereikėtų tikėtis, jog darbo pobūdis atitiks darbo aprašymą: štai man pasitaikė darbo pokalbis dėl administratorės darbo prabangiame restorane, kur, pasirodo, jiems tereikėjo kiniškai kalbančios baltaveidės konsumatorės jų turčiams klientams kinams.

Kiniškai viešnamis ‘jiyuan’ [dzijuen'], tariasi taip pat, kaip “vištidė”..

6. Reikia stengtis įsikurti kuo toliau nuo mokyklos

Nes kas rytą čia vyksta pusvalandžio trukmės mankšta mokytojui garsiai skaičiuojant “vienasdutrysketuri” visą pusvalandį, o po pietų per tuos pačius garsiakalbius paleidžia anglų kalbos pamokėles. Kartais dar galima pasiklausyti kokios nors didingos muzikos, bet čia labiau išimtis.

Mokyklinės uniformos

7. Kiniškos skalbimo mašinos - aštuntasis pasaulio stebuklas

Va ir pasakykite, ką darytumėte, pamatę tokio pobūdžio aparatą:

Dabar aiškinu:

Viršutinis skyrius skirtas skalbti, apatinis - gręžti. Pirmiausia atsuki vandenį (yra tik šaltas vanduo) ir prisipili jo tiek, kiek tau atrodo, kad reikia (vėliau tai nešėmės vandenį iš savo kambario - šiltą), tada sumeti rūbus ir skalbimo miltelius. Max užstatymas - 15 min, tai tada turi ateiti ir pažiūrėti, kaip ten, ar išsiskalbė. Tada gali dar užstatyti skalbti arba užstatyti ‘vandens išpylimas’. Tokiu atveju reikia nuimti viena žarnelę ir leisti vandeniui išbėgti. Tada visus rūbus reikia perdėti į apatinį skyrių, kuris skirtas gręžimui, užstatymas max 5 minutėm, tai žodžiu ir paskalbi ir pasivaikštai… :)))

8. Užsienietiškiems kanalams - ne!

Normalios satelito lėkštės paprastam mirtingajam nėra prieinamos. Gali gauti nebent ‘fake’ kanalų paketą už skirtingas kainas nuo 1000 yuanių (apie 400 lt) per metus iki 3500 yuanių (apie 1400 lt), tai atitinkamai skiriasi ir kokybė. Mūsų dabar žiūrimas - singapūrietiškas.

Agurkų skonio. Dar mačiau kivių.

9. Žiemą - į šokius!

Taigi žiemos vakarais visi senoliai kinai kiekviename bent kiek laisvesniame plotelyje renkasi valsiukui. Atsitempia ir aparatūrą, kartais net gyvą muziką, kokios trys kinės stovi ir pritaria barškučiais o visi kiti… randa sau partnerį ir šoka!

Kitas labai populiarus dalykas žiemą - kepiniai ant grilio. Gatvėje. Tiesiog išsirenki sau šviežius, užšalusius produktus ir tau vietoje juos iškepa. Labai skanu! Ypač kokie žiediniai kopūstai ar baklažanai!

10. Neturi vizos - neik į bažnyčią

Pasirodo, bažnyčiose vyksta reidai, tikrina stipriai religingus filipiniečius, kurių čia tūkstančiai gyvena nelegaliai. Tai jie turi tik porą pasirinkimų: arba stipriau melstis, arba mesti bažnyčią.

Rodyk draugams

2 valandos autobusu nuo Kuala Lumpūro ir tu jau Unesco pasaulio paveldo sąraše esančiame mažame miestelyje Melaka. Prieš 30 metų buvusi smirdanti pelkė, valdžiai susikaupus pavirto Unesco sąrašo vertu architektūriniu paveldu, kuris mums paliko labai gerą įspūdį.

Tik Kuala Lumpūre tau tinkantį autobusą susirasti ne taip paprasta, mieste gal kokios 4 autobusų stotys, iš kurių kiekvienos autobusai važiuoja vis kitokiomis kryptimis. Bet ta stotis net neturi kažkokio pagrindinio pastato, ten vienoje vietoje sustatyta daug daug palapinių, kurių kiekvienoje sėdi skirtingos autobusų kompanijos atstovas ir parduoda bilietus, praktiškai kiekviena kompanija veža į beveik tuos pačius miestus, jokio konkretaus tvarkaraščio ar tvarkos, žodžiu, sudėtinga.

Melakoje buvome apsistoję labai jaukiame hostelyje ‘Eastern Heritage’, kuriame mus labai juokino ten apsistojusių rusų šeimyna, kur šeimos moteris - tikra babanė - gal 50+ metų tetulė ištisai skalbė apatinius ir juos džiaustė, komentavo, kokie mes vargšiukai, kad basom vaikštom (ten neleidžiama vaikščioti su batais, bet aišku ji angliškai neišskaito), o jaunesnieji tai tik degtinę tempė ir daug keikėsi, kad pardavėjas nepardavė mango pigiau, nei už 1 lt, mat jie gi derėjosi. Ot galvoju kokių Oleginų šeima išsiruošė į Malaiziją, fantastika.

Čia gi kriauklė, kuri bažnyčioje atstoja šventinto vandens indą. Labai originalu, pamaniau.

O čia man už nugaros tai tiesiog svajonių transporto priemonė: važiuoji tai ne tik gėlių ir barbių apsuptyje, bet dar ir su geriausia visų laikų pop muzika, paleista ant viso garso, kad visas miestas galėtų džiaugtis su tavimi kartu tokia tavo laime.

Barbės:

Čia atrestauruota bažnyčia, man tai gražu. Miestukas labai mažas, bet labai tvarkingas. Ypač senamiestyje.

Čia aš valgau kaip tikras indas musulmonas - rankomis! O ir valgau ne šiaip ką, o omarą kario padaže. Nuostabu! Rekomenduoju!!

Čia štai mes slėpėmės nuo karščio dideliame prekybos centre, kuriame draugas prisipirko laikrodžių imitacijų po 10 lt, o aš tai dizainerių akinių imitacijų irgi už panašią kainą. Tada mes nusprendėme pusvalandžiui atiduoti mūsų kojas žuvytėms nugraužti. Tai būtent tokios žuvytės, kurios nukandžioja visą negyvą odą ir tokiu būdu tau daro pedikiūrą. Man labai labai kuteno, todėl ir nuotrauka tokia.

Čia viena iš daugelio gražių meno galerijų

Malaiziečiai - tamsūs, kai kurie va mėgsta taip stilingai pasidažyti plaukus.

Mečetėje vaikai spardė kamuolį:

Šalia mečetės - hinduistinė šventykla

Kanalas, kadaise buvęs Melakos klestėjimo priežastimi

Mums labai pasisekė, nes iš Melakos buvo autobusas, vežantis į Kuala Lumpūro oro uostą, iš kurio skridome į Singapūrą.

Tačiau iš Melakos yra ir autobusas tiesiai į Singapūrą, kuris iki Singapūro centro atveža per 2-3 valandas už gal 20 Lt. Tačiau aš nežinojau, kad yra tokia patogi galimybė, tai nusipirkau lėktuvo bilietus už labai pigią kainą, bet galiu pasakyti, kad nesvarbu, kokia pigi kaina, vis tiek neapsimoka skristi, nes paskaičiavus, kiek laiko ir pinigų atims važiavimas nuo miesto centro iki oro uosto abiejose pusėse, gaunasi, kad važiuoti autobusu vieni pliusai. Kitąkart žinosim :)

Rodyk draugams

Next »