BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Birželis, 2010

kittokia

Kiniški vaikiukai

Į EXPO priplūsta daugybė vaikų. Nepaisant to, kad tėvai juos kaip robotukus mokina paklusti, tačiau visgi vaikai labai nuoširdūs ir mieli, net ir didžiausi neklaužados, parodžius jiems dėmesį, nurimsta ir nebedaužo kukurūzu į kompiuterio monitorių.

Kai kurie vaikučiai siunčia man oro bučinukus, kiti tiesiog apkabina, o kartais taaip gražiai sako “prašau nusifotografuoti”, o po to “ačiū Tau, teta”, kad tiesiog ir man šypsena veide lieka kuriam laikui, ir dirbti pasidaro maloniau ir paprasčiau :)

Taigi mes išnaudojome progą ir paprašėme moksleivių grupių nusifotografuoti prie mūsų paviljono. Vaikai, paklausti, ar nori nusifotografuoti su teta užsieniete puolė bėgti, griūti, kristi, ir tik įdomusis “dėdė fotografas” galėjo nukreipti jų dėmesį trumpam, mat pats turi keistos spalvos barzdą ir didelį fotiką.

Mūsų fotosesiją galima pažiūrėti čia. Ir šiaip delfi blog’e kartas nuo karto pasirodo neblogų įspūdžių ir nuotraukų - kam įdomu, galite paskaityti.

Viena iš nuotraukų:

O toliau - su kolegomis iš priešais esančio Rusijos paviljono:

Laaabai keista, kad jos stovi tiesiai ir nerodo “peace” :))

Rodyk draugams

kittokia

EXPO mano gyvenime

Jūs galvojate, kad Kinijoje EXPO - tai tik darbas?

Neee… Tai - gyvenimo būdas. Visas Šanchajus gyvuoja EXPO karštine: autobusuose sėdintys skaičiuoja, kiek štampukų susirinko, jei kas pamato tavo EXPO leidimą, pradeda klausinėti įvairiausių klausimų, o kur dar kasdien į EXPO plūstantys 500 000 žmonių…

Pasirodo, jau išleisti keliasdešimt milijardų yuanių EXPO suvenyrams, tai ne keista, kad jų imitacijas pardavinėja ant kiekvieno kampo. Retas kuris neturi Haibao (EXPO “talismano”) ženkliuko, lipduko, pakabuko ar etc.

Bet aš noriu parodyti, kodėl EXPO šiuo metu tapo tokia sensacija. Be abejo, žmonėms įdomu užsienio šalys, nes dauguma gyvenime nebuvo niekur išvažiavę (nors ir atrodo, jog į EXPO jie eina tik užsištampuot savo EXPO pasų…), tačiau prie to prisidėjo ir labai didžiulė reklama. Girdėjau, jog 30% viso EXPO biudžeto buvo išleista vien reklamai. Tai žiūrim:

Nusileidus į bendrabučio pirmą aukštą matosi tokia tarsi ant pjedestalo pastatyta žmogaus ūgio statulėlė:

Tiesa, fotkinom šiandien visur jau vėluodami, tai prašom nesmerkti :)))

Link statulėlės nutiestas toks takas:

(Visur prirašinėta “Better city better life” kinišku variantu - šių metų EXPO šūkis)

Liftas:

Prie išėjimo:

Na taip, bendrabutyje gyvena nemažai EXPO savanorių, tai čia galbūt dar galima suprasti, bet tada išėjome į lauką. Gatvėje priešais:

Pasukus galvą į kairę:

Už poros žingsnių pakėlus galvą į viršų parkelyje:

Pasukus galvą į dešinę - papuoštas gatvės stulpas:

Papuoštos tvorelės:

Ir čia tik gal 100 m. atkarpa pakankamai nuo centro nutolusiame Šanchajaus rajone…

Parduotuvė taip pat pasipuošė savo duris:

Ir, be abejo, kaipgi apsieisi be EXPO tualete:

Tai kurgi nebus lengvai išprotėję mūsų paviljono lankytojai, kai kur tik pasisuksi - visur vien EXPO..

Rodyk draugams

Tokiu būdu vakar įvyko mano bakalaurinio darbo gynimas. Mano universiteto projektoriuje, pasirodo, trūko spalvų tai buvau geltona, kaip kinė. Žodžiu, pusiau juokingas, pusiau svarbus gynimas vyko Lietuvos paviljono VIP kambaryje, kur mane įkvėpė Čiurlionio paveikslai :) Dėl to esu labai dėkinga paviljono direktorei, nes Kinijoje labai sudėtinga rasti nenutrūkstantį internetą, o EXPO labai sunku rasti vietą, kur per minutę neįsibrauna keli šimtai kinų, taigi mano gynimasis buvo visokeriopai sėkmingas ir jau esu įgijusi aukštojo universitetinio išsilavinimo bakalauro laipsnį :)

Tai todėl ir nerašiau nieko savo blog’e, nes dirbau, rašiau savo šedevrą diplominį, laikiau kinų kalbos egzaminus ir pan.

Tik dabar reikės už mano kolegas, kurie buvo tokie malonūs, kad už mane padirbėjo tol, kol aš gyvenau šiame intensyviame etape, atidirbti. Tai va ir dirbsiu ryt, poryt po 12 valandų.

Šiaip Lietuvos paviljonas jau sulaukė virš milijono lankytojų, dirbti vis dar įdomu, tikiuosi, turint daugiau laiko, galėsiu vėl išeiti ir toliau lankyti Šanchajaus įžymias vietas. Kol rašiau bakalaurinį apskritai 10 dienų nebuvau iš bendrabučio išėjus, užtat draugai kepė visokias šviežias žuvis orkaitėje (šviežia reiškia, kad kai parsineši namo iš turgelio, nors ji ir išdarinėta, bet vis dar juda), rūpinosi kad rašyčiau, “skaitė” mano darbą, sakė, kad labai geras ir teisingas… :))))

Buvo užsukęs geras fotografas, aš tikėjausi, kad nufotkins, kokiai eilei kinų štampavau tuos pasus, o jis sugebėjo prigauti tokius kadrus, tarsi aš viena rymočiau.

Čia - mūsų labai mėgstamas stendas Afrikos jungtinių šalių paviljone - Etiopijos kava :)

Mergaitė ją pilsto iš tradicinio ąsočio. Pabandžiau tą ąsotį pakelti - tuščią vos pakėliau… Vargšės…

Rodyk draugams

Next »