BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2010

Per atostogas jau perskaičiau 7 knygas ir 12 + straipsnių, ogi ką sužinojau:

1% - manoma, kad tokią dalį Kinijos metinio BVP sudaro pinigai, susiję su prostitucija;

250 000 000 - skaičiuojama, kad tiek vaikų negimė Kinijoje įvestos “vieno vaiko politikos” dėka

5 - tiek vaikų vidutiniškai pagimdydavo kinė XX a. pradžioje

Kinijoje gyvena 37 000 000 moterų mažiau, nei vyrų.

16 000 - tiek pamestinukų buvo vienoje Kinijos provincijoje 1986 - 1990 m., iš jų 92% mergaitės. 8% berniukų- gimę ligoti ar nesveiki.

90% moterų 1949 m. Kinijoje buvo neraštingos

Šiek tiek linksmesne gaida - 1 000 000 - tiek dainų legaliai galima parsisiųsti iš google.cn nemokamai, nes google bando užkariauti kinišką rinką (yra populiaresni paieškos puslapiai tokie kaip baidu.com)

O atostogos dar nesibaigė!!

Kažką primenantys saldainiai ‘Buratilo’: delicious. extra natural taste

Rodyk draugams

Taip, dar turiu nemažai nuotraukų iš įvairių kelionių Jums parodyti, bet tokiam ilgam įrašui tiesiog nesusikaupiu. Dienas leidžiu skaitydama įvairius šaltinius savo bakalauriniam, tačiau negalėčiau pasakyti, jog jaučiu kažkokį progresą :))

Ta proga išsirinkau naują desktop’o paveikslėlį (vieną iš Zhangjiajie kalnų nuotraukų). Dvejojau, galbūt rinktis iš nuotraukų, padarytų Šanchajaus vandenynų akvariume ir supratau, kad tų nuotraukų dar nebuvau įkėlusi ir niekam nerodžiau. Kadangi taip jau nutiko, tai dabar įmesiu bent kelias.

Šis muziejus - mano mėgstamiausias muziejus Šanchajuje (kolkas). Laabai didelė įvairiausių tropinių žuvų paroda, yra tuneliai, vedantys po akvariumais, gali iš labai arti pasižiūrėti į ryklio nasrus, vėžlio kiautą ir pan. Labai gražus visų žuvų ir gyvių apšvietimas, išsamūs angliški aprašymai ir t.t. Tik mes neatkreipėme dėmesio į žuvų maitinimo grafiką ir jokio maitinimo nematėme, o sako, kad tai - pats įdomiausias laikotarpis stebėti tas žuvis.

Viena ekspozicija buvo skirta rykliams - jų gelbėjimui. Buvo netgi galima paliesti bambukinius rykliukus (mes nebuvome tokie drąsūs kaip viena mergaitė kinė ir visgi nesiryžom). Šiaip visos žuvys išskirstytos pagal žemynus, kuriuose jos gyvena.

Tai tiek. Nuotraukos!!

Čia yra ne kas kita, kaip jūros obuolys. Mums tai šitas gyvis buvo pats gražiausias!

Plati rykliuko šypsena

Tunelis

Šitus mes pavadinom “koviniais krabais”

Rodyk draugams

kittokia

Kiniška opera

Šiaip tai turiu labai daug visokių svarbių darbų. Niekaip negaliu nuspręsti, kuris svarbesnis ir nuo ko pradėti, todėl be abejo laimėjo post’as į mano blog’ą :)

Šanchajuje vyksta kiniškos operos festivalis. Sklido gandai, kad ten bus net ir angliškas vertimas, tai aišku mes išsiruošėme paklausyt. Perkant bilietus pardavėja netgi skambino į teatrą klausti, ar bus tas vertimas, ar nebus, atsakė: “nebus”. Mes pagalvojom, jog verta rizikuot. Ir išties, buvo vertimas į anglų kalbą!!! Aišku, ne tobulas, bet ir ne “google translator”. Tik kad pakartojus pardavėjai 3 kartus, kad norėčiau eiti į vienos dalies Pekino operą, ji visgi man pardavė pirmos (iš dviejų) dalių bilietus.

Opera mums, iš esmės, patiko. Būtų visai įdomu buvę pamatyti ir antrą dalį, bet kartais jų dialogai būna tokie ištęsti, jog norisi tiesiog “prasukti” vieną ar kitą :) Geras dalykas tas, kad įėjus įteikia tokią gražią papkę - programėlę, kurioje parašytas trumpas scenarijus ir visų atlikėjų vardai. Muzika man graži, tik jų dainavimo stilius tai toks, hm, “keistas”.

Ir kinai tą operą supranta gana įdomiai. Opera atsirado kaip pramoga turtuoliams. Tuomet nebuvo kitokių pramogų. Tačiau man rodos nuo tų laikų praėjo jau nemažai laiko, tačiau kinai vistik supranta tą operą kaip vos ne TV lygio pramogą. Visi garsiai aptarinėja, koks vyksta veiksmas, tikslinasi, kuris personažas ką pasakė (tikrai kiniškai sunku suprasti, naudojama kalba skiriasi nuo kasdienės kalbos, taigi yra ir kiniški subtitrai). Taip pat kiekvienas kinas į operą atėjo su maišeliu MAISTO ir kiekvienas čepsėjo, kramsnojo ir kitaip skleidė įvairius intensyvius kvapus tokius kaip česnako..

O teatras tai laaabai gražus, vadinasi Didysis Šanchajaus teatras, tai toks jis ir yra :) Tik tai, kaip tokiame teatre elgiamasi, parodo kaip visgi skiriasi kinai nuo mūsų :)

Toks jausmas, kad skalbiniai kinams yra viešas reikalas. Kartą Šanchajuje matėme kiną, vaikštantį su ant pakabos sukabintais apatiniais ir gatvėje ieškantį, kur čia pakabinti. Draugų komentaras buvo “aa, naujiems metams puošiasi…” :D:D

Rodyk draugams

Next »