BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Sausis, 2010

Tačiau kinams ši šventė nėra labai svarbi ir jie ją supranta gana įdomiai. Kinų nauji metai bus tik vasario 14 d., tada jie švęs, šaudys fejerverkus, antrą dieną negamins maisto, bus su sau brangiais žmonėmis, na o vakarykštis įvykis jiems asocijavosi su ‘tūsu’ ir pirkiniais.

Todėl didžiausi miesto prekybos centrai buvo atidaryti per naktį, nes kinai sau gi pagaliau gali leisti kažką nusipirkti, tam, kad nauji metai būtų geresni, gražesni. Prekybos centrai, tuo pasinaudoję, rengia koncertus, visokiausius išpardavimus. Tai vienas geriausių laikotarpių apsipirkti, nes mačiau nukainavimus iki 80%.

Mes gi nieko nepirkom, važiavom žiūrėti fejerverkų prie upės, kur juos leido aplink Perlo bokštą. Taksistas buvo truputį pasimetęs, kaip ir visi kinai, taigi Naujus metus sutikome taksi, kurio radijas skaičiavo ’san, er, yi’ (trys, du, vienas), tada užleido tokią nei šiokią nei tokią iš tikrųjų, visiškai ramią muzikėlę, suprask, jau Nauji metai.

Prie upės vyko koncertas, buvo užtverta, kinai policininkai nesišnekėjo, tai ir nesužinojom, ar ten buvo galima praeiti. Tačiau tuoj po 12 visi pradėjo skirstytis ir eiti į šalia esantį supermarketą. Na o kita, svarbi, šventės dalis buvo paleisti į orą popierinį žibintą su užrašytu noru. Geros kinės paskolino mums tušinuką, kiti kinai patikino, kad atliekam viską teisingai, ir su nedideliais nesklandumais (žibintas užstrigo medyje), mūsų noras pakilo į orą ir tikėsimės, bus išpildytas.

Tada mes irgi patraukėme su visais kinais į supermarketą (visgi lauke šalta, nors ir ne minusas), kuriame pavalgėme naujametinę vakarienę, o svarbiausia, prisižiūrėjome į pasipuošusias kines ir kinus. Tai bent reginys! :))) Jie turi tikrai savotišką stiliaus pojūtį.

Tada nusprendėme, jog laikas būtų kur nors miestan, tačiau eilėje prie taksi laukė kokie 300 ar daugiau žmonių (neperdedu!!) ir mes pradėjome keliauti pėsčiomis, kol mūsų draugui kažkokiu mistiniu būdu pavyko ’sugauti’ taksi.

Neapsigaukite, Kinijoje Naujų metų šventė po 12 baigiasi, (ne taip kaip Lietuvoje - prasideda), taigi nuvažiavus prie vietinio klubelio ten jau nebuvo nė vieno stovinčio, visi - laikomi, krentantys, nepastovintys… Nepakėlę tokių vaizdų grįžome namo, o aš dėl to buvau labai laiminga, nes man švenčių proga pradėjo dygti jau trečias !!! šiais metais protinis dantis!!! Tikiuosi išdygs sėkmingai, kaip ir kiti du, nes kažkaip nenorėčiau eiti pas kinų dantistus, dantis raunančius rankomis :)))

Su naujais visus skaitančius!!!! O dabar foto reportažas:

Iš tikro tą žibintą paleist nėr taip lengva, kaip gali pasirodyti, popierius labai plonas, reikia ilgokai laukti, kol viduje išdegs oras, kad žibintas pradėtų kilti, taigi mums gana gerai pasisekė, tačiau po visko buvo labai daug besimėtančių, nepakilusių žibintų.

Čia mes galvojam, kad mums jau pasisekė, bet pasirodo ne…

Į šaką atsirėmęs žibintas privertė visus kinus juoktis, tačiau, kai išdegė pakankamai oro, jis visgi pakilo, sukeldamas visų žiūrovų šūksnius ir aplodismentus :)

Tą naktį visi kinai buvo labai mieli, man net padovanojo bengališkąją ugnelę :)) Jie visada paslaugūs ir malonūs mums, tačiau per šventę buvo nu jau ypač :)) Apart tų žibintų pardavėjo, kuris norėjo nuo mūsų nuplėšt triskart daugiau pinigų, tačiau mes palaukėm, kol kinams atsakys “kiek kainuoja” ir davėm jam tiek, kiek ir kiti kinai :)))

Va kiek žmonių plaukia pirkti :)))

O taip buvo kalėdiškai pasidabinęs net pats Haibao.

Va ir aš prie eglutės.

Su šventėm dar kartą visus!!

Rodyk draugams

Next »