BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Spalis, 2009

kittokia

Šaunuoliai kinai

Šiandien teko dar kartą nešti pasus į universitetą, kad dar kartą atšviestų, po to dar porą kartų skambino, nes ne viską atsišvietė. Įdomiausia, kad kai sutikau koridoriuje koordinatorę ir pati jos paklausiau, ar nieko netrūksta, sakė “ne”, užeikit ketvirtadienį. Tokie tie kinai :)))

Kitas šaunumas - nulaužiau “great firewall”. Na, taip ir “nulaužiau”: dabar, kol darbo dar neturiu, pradėjau versti budistinį tibetietišką tekstą, tai tenka apeiti tą “internetinę auklę”, nes gi dėl savaime suprantamų priežasčių, internetinis tibetiečių - anglų žodynas Kinijoje užblokuotas :)

Klausymosi paskaitoje šiandienos tema buvo “vardo parinkimas” tai aš kaip papasakojau apie lietuviškas pavardes, dėstytoja kinė ir kursiokai azijiečiai buvo nustebę, kad mokytojai taip pat pavarde kreipiasi į mokinius, nes jiems atrodo, kad vos ne pusę pamokos užimtų pavardžių sakymas :)) (Čia gi su vardu max 4 skiemenys)

Čia dar vienas grožis iš Šanchajaus muziejaus. Nai nai :)

Rodyk draugams

Šiandien valandą laiko trenkiausi į kitą miesto galą pasitikrinti sveikatos. Visą savo gyvenimo patirtį reikėjo surašyti viename A-4 formato lape, jau buvau išsigandus, kaip mane per visus daktarus pratasys, bet ten tokiu konvejeriu visi žmonės eina pas kiekviena specialistą, ir plaučius peršviečia, ir iš venos kraują konvejeriu ima, o tos seselės tarpusavyje šnekučiuojasi tarsi kokį maistą gamintų. Iki tos įstaigos mane labai norėjo pavežti taksistai, vairuojantys motorolerius, šiaip ne taip pavyko atsisakyti :)))

Pereitą savaitę buvau truputį apsirgus, tačiau vis tiek sugebėjome aplankyti Šanchajaus muziejų, kuris yra ne tik fantastiškai didelis, gerai suplanuotas, turi plačius angliškus aprašymus, bet be viso to dar yra ir nemokamas! Buvau ne tik aš sužavėta (čia kaip ir natūralu), bet ir mano draugas :)) Įdomus pastebėjimas, kad priešingai, nei Europiečiai, kinai savo valdovų portretus ant monetų pradėjo dėti tik kokiam XX a., iki tol visur buvo rašomi stilizuoti hieroglifai ar piešiami drakonai ir pan. :) Va vienas:

Taip pat pradėti eksperimentai su kinišku maistu: jau pirkom vištienos puodą ir kepėm įvairius iešmelius ant ugnies, vidury stalo, o labiausiai pamėgtas restoranas - musulmoniškas, kuriame už 4 litus abu (!!) persivalgome, dar jei neužtenka, gera teta atneša sriubos pakartot :)

Dabar laukiu savo sveikatos pažymos ir tikiuosi, jog jau šeštadienį pavyks pasidaryti leidimą laikinai gyventi Kinijoje, nes jei nepavyks, tada reikės pirma prasitęsti vizą ir tik tada darytis šitą leidimą, kas būtų dar vienas galvos skausmelis.. ://

Rodyk draugams

kittokia

Akrobatai

Savaitgalį truputį pasirgau, sulaukiau savo dabart. kaimyno :)) Nė dviem valandom nepavėlavus lėktuvui, sėkmingai parsigavom į bendrabutį ir įsikūrėm ir net apsilankėm graikiškame restorane vakarienei.

Na o pirmadienį universitetas taip pat pateikė mums siurprizą - kelionę į akrobatų trupės “Era” pasirodymą. Iš tiesų likome visi sužavėti. Man, asmeniškai, tai tie pasirodymai šiek tiek per daug streso, nes va buvo toks aparatas:

Ir jis sukosi, ir aš, sėdėdama šonu vis laukiau, kol jis atsipalaiduos ir atriedės į mane, LABAI grėsmingai atrodė. Tada kinai dar parodė neįmanomų triukų. Pirmiausia, į toki gana didelį, bet nelabai ąsotį sutalpino 4 minikines :)) O paskutinis, ir įstabiausias, mano dar nematytas niekur triukas buvo motociklai:

Štai į tokį narvą buvo patalpintas motociklas. Tada du, tada trys, tada keturi. Mes visi bijojom, kad realiai tai gali nekaip baigtis, nes prieš tai buvusiuose triukuose matėsi išgąstis akyse prižiūrėtojų, šou metu saugančių, kad galėtų, jeigu akrobatas kris, jį pagauti. O čia su tais motociklais visai baisu. Kai jau mes visi tikėjomės, kad viskas baigsis, į tą narvą suleido dar 3 motociklus.

Viskam pasibaigus, motociklininkai nusiėmė šalmus ir pasirodė, kad tai motociklininkės!!! Sakiau Chinese girls kick ass!! Žodžiu, nors brangus (mums tai nemokamas, bet šiaip brangokas) renginys, bet tikrai verta pasižiūrėti, nes rodomi tikrai tiek tradiciniai kiniški, tiek nerealiai naujoviški, kiek futuristiniai triukai. Nuotraukos iš http://www.era-shanghai.com/ , dar daugiau nuotraukų ten yra, jei kam įdomu.

Po to gi išsiruošėm į XXI a. ieškoti man kasetinio plėjerio, mat klausymosi pamokai paskirtos kasetės!! Aišku, iš manęs visi juokėsi, kad čia tik antikvariate galima rasti, bet pasirodo, kad tokie dalykai egzistuoja ir kainuoja minimum 50 lt. Aš sakiau pridėsiu dar 50 ir pirsiu Iphone’o imitaciją, kuri atrodo kaip iphone’as ir dar veikia kaip iphone’as taigi ir kiniško žodyno imitaciją galima bus instaliuoti. Taigi labai gerai, kad aš taip nusprendžiau, nes mūsų kaimynas rusas pasirodo man paskolino tą grotuvą neribotam laikui, mat pernai buvo susidūręs su tokia pačia problema.

Beje, vakar buvo išgirta mano kinų kalba, kai aš gatvėje už 5 lt nusipirkau angliškos knygos imitaciją :))) Šiandien jau pusę perskaičiau, labai rekomenduoju pirkti tokias knygas, nes kaina juokinga, o knygos geros. Va tiek žinių.

Rodyk draugams

Next »