BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mano draugas pasidalino viena istorija.

Kartą gyveno toks imperatorius, kuris labai mėgo valdžią. Jo valdžia turėjo būti absoliuti, todėl karvedžiui besirengiant mūšiui, imperatorius paruošdavo detalų mūšio planą ir ne tik neleisdavo karvedžiui nukrypti nuo plano, bet kartu su juo pasiųsdavo dar ir seklį, kuriam buvo įsakyta nužudyti karvedį, jeigu šis sugalvotų nepaisyti imperatoriaus įsakymo. Karvedys neabejojo imperatoriaus teisumu ir vykdydavo jo nurodymus, kol kartą į pulką nepateko priešo seklys. Šis sužinojo imperatoriaus paruoštą planą, ir mūšiui prasidėjus vis užbėgdavo karvedžiui už akių. Karvedys suprato, kad jeigu laikysis imperatoriaus įsakymo - tikrai mirs, o jeigu nesilaikys ir bandys gintis kitu būdu - taip pat bus nužudytas, bet taip bent jau jo kariai turės viltį išgyventi. Taigi jis ėmėsi kitos strategijos ir ne tik kad nenumirė kovoje, tačiau mūšį laimėjo ir priešus sutriuškino. Grįžus į rūmus imperatorius jam tiesiog nieko nepasakė.

Mano draugas, kuris ir pats yra kinas, sakė, jog šią istoriją turėtų žinoti kiekvienas, norintis išlaikyti egzaminus Kinijoje, ir jeigu kinai viršininkai dažniau skaitytų savo šalies istoriją ir iš jos mokytųsi bei nebedarytų praeities klaidų, tai šalies ekonomika suklestėtų, politika pagerėtų o ir šiaip gyvenimas pagražėtų. Jis komentavo, kad karvedžiui pasisekė, nes kiti imperatoriai dar ir užsitikrindavo, kad visa kariuomenė klausytų tik jo vieno, o ne mūšyje turinčių vadovauti karvedžių. Ir viskas dėl valdžios troškimo.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (2) to “Apie vieną Kinijos imperatorių”

  1.   ALGdason 10 Gru 2012 at 16:23

    Matai, mieloji, valdžia visiems patinka, ir jos reikia, tik kad ji būtų protinga. Nežinau, ką dabar dirbi, bet juk turi kažkokią valdžią. Ar ji Tau nepatinka - nemanyčiau. Bet kaip lietuvaitė, esi protinga. Taip pat priklauso, kokia partija valdo. Sėkmės Tau darbuose.

  2.   s-jon 13 Gru 2012 at 18:42

    atsiprasysiu Linos, neistversiu ir parasysiu ALGdui:

    ALGdai, nieku budu nenoriu izeist, bet jau nepyk uz atviruma- pats KAIP LIETUVIS esi isskirtinu protu visiskai nepasizymintis.

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą